Teraz czytasz
„Aktywna przerwa w pracy”, czyli fizjoprofilaktyka dla pracowników biurowych

 

„Aktywna przerwa w pracy”, czyli fizjoprofilaktyka dla pracowników biurowych

Miliony Polaków wykonują pracę biurową i są narażone na wystąpienie powikłań spowodowanych siedzącym trybem życia. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej jest przyczyną powstawania bolesnych przeciążeń mięśni i stawów. Wydłużenie czasu spędzanego chociażby przy komputerze zwiększa ryzyko chorób serca, zawału, udaru mózgu, otyłości i cukrzycy. Stąd nowa inicjatywa KIF przygotowana z myślą o pacjentach.

„Aktywna przerwa w pracy” to zestaw kilkunastu filmów z ćwiczeniami, które można samodzielnie wykonać w miejscu pracy lub w domu. Są łatwe i nie wymagają specjalistycznego sprzętu czy stroju. Niektóre z nich można wykonać nawet nie wstając od biurka. Program został opracowany przez zespół ekspertów Krajowej Izby Fizjoterapeutów w składzie: Ernest Wiśniewski, Zbigniew Wroński, Tomasz Cisoń, Adrian Kużdżał oraz Weronika Krzepkowska, która dodatkowo wystąpiła we wszystkich filmach.

Cała seria kilkunastu filmów jest dostępna dla każdego i bezpłatnie na stronie fizjoterapiaporusza.pl. Materiały były publikowane także w mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia oraz portalu Znajdź Fizjoterapeutę.

To już kolejny program profilaktyczny zrealizowany przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, zachęcający do aktywności fizycznej podczas epidemii koronawirusa i nie tylko. Pierwsza taka inicjatywa skierowana była do seniorów – „Aktywny senior w domu”. Filmy wciąż są dostępne na stronie fizjoterapiaporusza.pl.

Redakcja poleca

Zachęcamy Czytelników „Głosu”, aby udostępniali stronę akcji fizjoterapiaporusza.pl oraz prezentowane na niej ćwiczenia poprzez profile prywatne i zawodowe w mediach społecznościowych. Pomóżmy pacjentom w dotarciu do nich, zachęcajmy, aby ruch i fizjoprofilaktyka stały się rutyną, nie tylko w czasie stanu epidemii.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry