FIZJO-BLOGSFERA

O wzroku, ruchu i tabletach

Zmysł wzroku jest jednym z najbardziej skomplikowanych układów ciała człowieka. Przy prawidłowo działającym narządzie wzroku człowiek jest w stanie w ułamku sekundy zauważyć drobne szczegóły lub nagłe zmiany w otoczeniu, widzieć w ciemności oraz odróżnić blisko 10 milionów odcieni.

Naszą rolą jest leczenie ruchem

Nigdy nie mówię pacjentowi, że „czegoś nie wolno mu robić”. Mówię: „możesz to zrobić, ale w inny sposób” – o swojej pracy z pacjentami wracającymi do aktywności sportowej rozmawiamy z Piotrem Piaskowskim, fizjoterapeutą specjalizującym się w rehabilitacji urazów ortopedycznych oraz autorem bloga Fizjologika.

Sztuka to dobre wyróżnienie się

Fizjoterapeuci, którzy decydują się na założenie działalności gospodarczej aby osiągnąć sukces, powinni zadbać o szczegóły organizacyjne i wizerunkowe.

Fizjoterapia stomatologiczna – co to takiego?

Fizjoterapeuta posiada wiele narzędzi oddziaływania na pacjenta z objawami zaburzeń skroniowożuchwowych niezależnie od tego, czy pojawiły się one w wyniku przeciążenia narządu żucia, ekstrakcji zęba czy w efekcie przebytego zabiegu.

Nietrzymanie moczu to dla wielu osób wstydliwy problem

Statystycznie jedna na trzy kobiety cierpi na jakąś formę nietrzymania moczu (NM)

Czym jest mobility i co ma wspólnego z lampartami?

Mobilność to możliwość wykonywania ruchów w pełnym zakresie bez uczucia bólu.

Gadżety dla niemowląt, które nie sprzyjają rozwojowi dziecka

Czy rodzice powinni zrezygnować ze wszystkich gadżetów dla niemowląt? Uważam, że owszem, są takie, o których powinniśmy zapomnieć…

Dlaczego pacjenci nie wykonują prac domowych?

O ile na pewnym etapie pacjenci chcieliby lepiej funkcjonować bez obecności fizjoterapeuty, o tyle idea samodzielnych ćwiczeń wydaje się mieć sens.