PASJONACI

5
Moje życie bez sportu byłoby bledsze

WIEM, CO TO JEST EKSTREMALNY WYSIŁEK – O TYM, JAK DOŚWIADCZENIE ZDOBYTE W SPORCIE PRZEKŁADA SIĘ NA PRACĘ Z PACJENTEM I DLACZEGO FIZJOTERAPEUTKI NIE CHCĄ SIĘ BIĆ, OPOWIADA DR AGNIESZKA STĘPIEŃ.

Fizjoterapia zatoczyła koło

– Fizjoterapia zatoczyła koło – tak Jarosław Napiórkowski (rocznik 1955) opisuje zmiany, które dokonały się…

4
Oprócz rodziny nie ma nic piękniejszego niż neurologia

Wszystko zaczęło się od nieszczęścia, jakim był uraz kręgosłupa, dzięki któremu odnalazłem swoją życiową drogę, a ta przerodziła się w pasję do pomagania pacjentom – zaczyna swoją historię Roman Olejniczak, fizjoterapeuta neurologiczny

6
W fizjoterapii jest jak w ogrodzie

Ciężka praca i cierpliwość, dzięki tym dwóm elementom jesteśmy w stanie odnieść sukces w fizjoterapii – Agnieszka Krawczyk-Wasielewska

3
Mnie się nawet śni, że pracuję z pacjentem…

Samodzielność zawodowa to dla mnie przede wszystkim odpowiedzialność – mówi pochodząca z Zamościa Katarzyna Szargało-Szkałuba. Wróżono jej karierę aktorską, ale nie mogła zostać nikim innym niż fizjoterapeutką.

8
Żołnierz, który został fizjoterapeutą

Historia zaczęła się od tego, że szpital nie chciał zatrudnić świeżo upieczonego absolwenta liceum medycznego.…

4
Iron Woman

Sport uprawiany w dzieciństwie bardzo porządkuje życie, ustawia priorytety – powie później Ewelina, miłośniczka triathlonu.

8
Z dzieckiem musisz zbudować więź

Chciałabym, aby terapia była bardziej kompleksowa, dalekowzroczna i spójna, a pacjent i jego rodzina byli jej centrum.

4
Jutro będzie ogień!

Ten, kto zdecyduje się do nas przyjść, niekoniecznie po to, aby zdobywać medale, ale kopać piłkę, wyrywa się z zamkniętego środowiska. Zaczyna wierzyć, że jest takim samym człowiekiem, jak ktoś zdrowy – mówi Daniel Kawka.