Znacząco mniejsza śmiertelność, szybsze dochodzenie do zdrowia, mniej powikłań i niższe koszty – wczesna fizjoterapia w ostrej fazie COVID-19 to zysk dla pacjenta i dla systemu.
Krajowa Izba Fizjoterapeutów kontynuuje współpracę ze środowiskami samorządowymi, pokazując rolę nowoczesnej fizjoterapii w lokalnych programach zdrowotnych oraz wskazując możliwości wykorzystania jej potencjału w walce ze skutkami pandemii.
Krajowa Izba Fizjoterapeutów może ubiegać się o przyjęcie polskich grup tematycznych, zespołów eksperckich lub networkingowych do tożsamych organów działających przy World Physiotherapy. Pierwszy krok na tej drodze za nami.
Wizyta w Polsce Jonathona Krugera, dyrektora generalnego World Physiotherapy, była doskonałą okazją do omówienia udziału KIF i jej członków w dotychczasowych przedsięwzięciach organizacji oraz czekających nas wyzwaniach.
Za nami wybory delegatów na II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów. Było to ogromne wydarzenie organizacyjne, które udało się sprawnie przeprowadzić dzięki zaangażowaniu i wytężonej pracy kilkuset osób – o przebiegu wyborów w relacji Radosława Grzywacza, przewodniczącego Krajowej Komisji Wyborczej.
W maju br. minęło dokładnie 20 lat od opublikowania Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF). ICF jest powszechnie znaną na świecie klasyfikacją służącą do opisu stanu funkcjonowania człowieka.
Od 1 lipca br., po trwającym 10 lat okresie przejściowym, przedstawiciele zawodów medycznych mają obowiązek sprawozdawania na rządową platformę P1 informacji o zdarzeniach medycznych.
Trwa rekrutacja na specjalistyczne szkolenia dla fizjoterapeutów realizowane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.