ŚWIADCZENIA GWARANTOWANE

Rozległa niewydolność oddechowa systemu

„Coraz więcej fizjoterapeutów odchodząc z sektora refundowanego do komercyjnego, pozostawia po sobie wakaty, których nikt nie ma ochoty zapełnić” – o tragicznym stanie systemu ochrony zdrowia, do którego właśnie doszły 2 mln potencjalnych pacjentów, mówi wiceprezes KRF Tomasz Niewiadomski.

Czym się skończy krótkowzroczność urzędników?

Czy Ministerstwo Zdrowia i NFZ chcą doprowadzić do całkowitej komercjalizacji pozaszpitalnych świadczeń fizjoterapii? Od 1 lutego obowiązują nowe wyceny, które uderzają zwłaszcza w rehabilitację domową, ale w ogromnym stopniu również w ambulatoryjną. Fizjoterapeuci protestują, ale chcą również przeorganizować siły, tak by na bardziej partnerskich zasadach prowadzić rozmowy z urzędnikami i decydentami.

Nowe wyceny oznaczają paraliż fizjoterapii

Zaproponowana 10 grudnia br. przez prezesa NFZ wycena świadczeń fizjoterapii ambulatoryjnej i domowej jest dla nas szokująca. Tym bardziej, że kilka godzin wcześniej informowano o odmiennych propozycjach.

Kolejne zmiany w fizjoterapii pocovidowej na NFZ

Program fizjoterapii pocovidowej realizowany przez NFZ został zmodyfikowany. Odbyło się to bez konsultacji z Krajową Izbą Fizjoterapeutów, która jest jego autorem. Część zmian jest nie do przyjęcia.

6
Platforma postcovidowa w Małopolsce

O tworzonym na terenie tego województwa kompleksowym systemie rehabilitacji osób po przebyciu COVID-19 rozmawiamy z prof. dr. hab. n o zdr. Romanem Nowobilskim, współtwórcą i opiekunem naukowym projektu.

Ta sama usługa, ale przeciwstawne oceny

Program fizjoterapii pocovidowej stworzony przez KIF jest refundowany z pieniędzy województwa mazowieckiego oraz NFZ. Chociaż to ten sam projekt, AOTMiT zajęła wobec niego dwa stanowiska.

Podwyżka czy zadyszka przed końcem?

Walka o podwyżki dla fizjoterapeutów jest dłuższa niż niejedna brazylijska telenowela. Te zazwyczaj kończą się jakimś happy endem, u nas jak dotąd sukcesu brak.

Fundusz Solidarnościowy: Co poszło nie tak?

KIF wystąpiła do NFZ o statystyki dotyczące działań w ramach Funduszu Solidarnościowego w 2020 r. Choć pacjentom z niepełnosprawnościami obiecano na jego realizację prawie 100 mln zł, narzucone warunki doprowadziły do zakontraktowania niespełna 17 mln zł.

Potrzeby rosną, nakłady finansowe spadają

Grupa pacjentów, którzy nie są w stanie wrócić do pełni sił po przejściu COVID-19 bez…

Hydromasaż za 4 zł?!

Tomasz Niewiadomski, wiceprezes KRF ds. świadczeń gwarantowanych, wyjaśnia, jakie uwagi do projektu zarządzenia prezesa NFZ o fizjoterapii ambulatoryjnej i stacjonarnej zgłosiła Krajowa Izba Fizjoterapeutów i jaki wywarły efekt.