Teraz czytasz
Serce w dobrym stylu. Jak świadomie zarządzać swoim zdrowiem

 

Serce w dobrym stylu. Jak świadomie zarządzać swoim zdrowiem

Naucz się być zdrowym!

Światowe rejestry dotyczące zdrowia są jednoznaczne – około 80 proc. chorób sercowo-naczyniowych i 40 proc. nowotworów jest do uniknięcia. Jak podaje raport NIZP-PZH z lutego 2021 r., Polacy przedwcześnie tracą sprawność i umierają z przyczyn, którym można z powodzeniem zapobiegać lub które można skutecznie leczyć.

Dlaczego tak się dzieje?

Dr n. med. Anna Słowikowska, kardiolog i specjalista chorób wewnętrznych, autorka książki „Serce w dobrym stylu. Jak świadomie zarządzać swoim zdrowiem”, stawia tezę, że wynika to z braku wiedzy o podstawowych procesach toczących się w organizmie. Jej konsekwencją jest brak motywacji do racjonalnego działania na rzecz własnego zdrowia. Aby podejmować współpracę z lekarzem, fizjoterapeutą czy pielęgniarką trzeba rozumieć jej sens – uważa autorka książki. Praca w Klinice Kardiochirurgii WUM pozwoliła dr Słowikowskiej spojrzeć na problem zdrowia z unikalnej perspektywy. Wielokrotnie słyszała od pacjentów liczne pytania m.in. jak uchronić się przed kolejnym zawałem serca, czy fizjoterapia ma sens, jak zadbać o siebie, aby nie doznać udaru mózgu. Stąd wziął się pomysł na książkę, która uczy zarządzania własnym zdrowiem, nie odbierając przy tym radości życia. „Serce w dobrym stylu” to 40 unikalnych, bogato ilustrowanych rozdziałów. Z jednej strony publikacja spełnia kryteria książki popularnonaukowej, ale z drugiej została napisana zrozumiałym, miejscami zabawnym językiem. Oprócz rozdziałów czysto medycznych, dotyczących m.in. leczenia przeciwzakrzepowego, fizjoterapii etc., znalazło się też miejsce na zagadnienia związane z aktywnością seksualną w kontekście chorób serca, szpitalny savoir-vivre czy nawet rolę sztuki w medycynie. To lektura obowiązkowa dla leczących i leczonych! Niezależnie od profesji wszyscy bywamy pacjentami.

Serce w dobrym stylu. Jak świadomie zarządzać swoim zdrowiem
Wydawnictwo: Anna Słowikowska ATS PUBLISHING, 336 stron, rok wydania: 2021

Redakcja poleca

Książkę można kupić na atspublishing.com, gdzie znajdują się również dodatkowe bezpłatne materiały

„Potraktuj tę publikację jak rozmowę z przyjaciółką, która jest kardiologiem i której na serio zależy na Twoim zdrowiu”. Pomysł na ilustrację: Anna Słowikowska. Illustrator: Maciej Maćkowiak.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
1
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry