Teraz czytasz
IV Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie

 

IV Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie

+7
Zobacz galerię

Już niebawem odbędą się kolejne zawody, w których rywalizować będę fizjoterapeuci kolarze-amatorzy. O idei mistrzostw wraz z zaproszeniem do udziału w kolejnej edycji specjalnie dla „Głosu” piszą organizatorzy zawodów z Komitetu organizacyjnego MPF.

Wraz z grupą kolegów, fizjoterapeutów z Inowrocławia, często spędzaliśmy wolny czas na wspólnych wypadach rowerowych. Z początku były to krótkie wycieczki, ale z biegiem czasu pokonywaliśmy coraz dłuższe odcinki, zaliczaliśmy pierwsze dziesiątki kilometrów, potem pierwszą „setkę”.

Pomyśleliśmy, że takich jak my musi być więcej. Dla nich i dla siebie w  2018 r. zorganizowaliśmy pierwsze Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie szosowym. Zbiegło się to z ogólnopolskimi zawodami w ramach I Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego w Inowrocławiu, lokalnego działacza na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Ponieważ fizjoterapeuci na co dzień mają kontakt z pacjentami z niepełnosprawnościami wymagającymi rehabilitacji, połączenie obu imprez wydawało się jak najbardziej na miejscu.

W związku z pozytywnym odbiorem przez środowisko fizjoterapeutyczne I edycji Mistrzostw postanowiliśmy kontynuować zawody w 2019 r. Odbyły się ponownie w Inowrocławiu w odmianie szosowej oraz dodatkowo w odmianie górskiej, w Jakuszycach, w ramach Rowerowego Biegu Piastów na dystansie MEGA.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną w 2022 r. wróciliśmy do kontynuacji współzawodnictwa w obu odmianach. Tradycyjnie na szosie spotkaliśmy się podczas Memoriału im. Wiesława Szczepańskiego w Inowrocławiu, a w górach, tym razem w Świeradowie-Zdroju, w ramach wyścigu MTB organizowanego przez Bikemaraton z Jeleniej Góry.

Od samego początku zawodom patronuje Krajowa Izba Fizjoterapeutów, a w 2018 r. w pierwszym wyścigu wziął udział nawet ówczesny prezes KRF. Z uwagi na integracyjny charakter Mistrzostw, patronatów i wsparcia rzeczowego udzieliły nam od początku organizacje skupiające w swoich szeregach fizjoterapeutów: KIF, PTF, SFP i PSSF.

Mogliśmy i możemy nadal liczyć także na różne firmy pomagające nam w organizacji. W zespole organizacyjnym, na który składają się fizjoterapeuci-kolarze, od początku działają: Dariusz Fielek, Grzegorz Kolczyński, Wojciech Kwiatkowski i Jędrzej Wierzchowski, a po roku dołączył Dariusz Milko. Te osoby stanowią trzon Komitetu Organizacyjnego. Od samego początku dużym wsparciem dla Komitetu jest także Andrzej Gwóźdź, startujący we wszystkich edycjach MPF, który jest też autorem corocznej relacji fotograficznej z zawodów. Mistrzostwa organizacyjnie wspierają również: Katarzyna Nawrocka, Małgorzata Milko i Radosław Grzywacz.

 

Mistrzostwa w 2023 r.

Redakcja poleca

W tym roku spotykamy się trzeci raz w górach,  22 lipca 2023 r. w Świeradowie, w ramach Gravel Adventure, imprezy organizowanej przez firmę Bikemaraton. Tym razem MPF w odmianie górskiej będą częścią międzynarodowej imprezy pod patronatem UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska).

Odmiana szosowa po raz czwarty odbędzie się tradycyjnie w Inowrocławiu, 5 sierpnia 2023 r., w ramach znanego nam już Memoriału.

Zapraszamy wszystkich fizjoterapeutów do rywalizacji! Chcielibyśmy, aby grono ponad stu osób, które dotychczas uczestniczyły w Mistrzostwach stale się powiększało!

Wszelkie aktualności i wiadomości dotyczące MPF można znaleźć na profilu facebookowym Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w kolarstwie.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
2
Przykro
0
Super
2
wow
2
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry