Ciągłość zatrudnienia a praca w DPS, klubie sportowym czy szkole

  • Czy wykonywanie zawodu fizjoterapeuty poza placówką medyczną liczy się do ciągłości zatrudniania w zawodzie?

KIF otrzymuje wiele zapytań związanych z wykonywaniem zawodu. Na łamach „Głosu” będziemy publikować odpowiedzi na te najczęściej zadawane.  Rozpoczynamy od pytania o ciągłość zatrudnienia.

Czy wykonywanie zawodu fizjoterapeuty poza placówką medyczną liczy się do ciągłości zatrudniania w zawodzie?

Zgodnie z art. 4 ust. 3 pkt 5 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty za wykonywanie zawodu fizjoterapeuty uważa się także pracę w innym miejscu niż podmiot wykonujący działalność leczniczą (szpital, przychodnia). Do tych „miejsc” zalicza się przede wszystkich domy pomocy społecznej i placówki oświatowe. Ale nie tylko. To również kluby fitness, hotele i inne placówki oferujące fizjoterapię. W takim przypadku fizjoterapeuci nie wykonują czynności zaklasyfikowanych jako świadczenia medyczne, ale wykorzystują swoją wiedzę do niesienia pomocy klientom takich miejsc.

Należy jednak spełnić jeden warunek! W celu potwierdzenia ciągłości doświadczenia warto dopilnować, aby w zakresie obowiązków wyraźnie było wpisane, iż wykonywane są czynności fizjoterapeutyczne. Taki zapis jest istotny dla fizjoterapeuty, jeżeli otrzyma on np. ofertę zmiany pracy (współpracy) w placówce medycznej i  potrzebuje wykazać się stażem pracy w zawodzie.

Często fizjoterapeuci zwracają się do Izby z prośbą o potwierdzenie posiadania wymaganych uprawnień. Niestety KIF nie weryfikuje ciągłości zatrudniania i nie ma uprawnień do wydawania zaświadczeń potwierdzających doświadczenie w zawodzie. O te dokumenty musi zadbać osobiście fizjoterapeuta.

 

Redakcja poleca

 

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
4
Przykro
2
Super
3
wow
0
Wrr
1

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
znajdzfizjoterapeute.pl     kif.info.pl

Do góry