Teraz czytasz
Fizja.pl – platforma edukacyjna dla fizjoterapeutów

 

Fizja.pl – platforma edukacyjna dla fizjoterapeutów

Platforma szkoleniowa Fizja.pl jest już dostępna! To pierwszy tak duży projekt edukacyjny KIF, którego celem jest podniesienie poziomu kompetencji fizjoterapeutów z całej Polski w zakresie prowadzenia fizjoterapii pacjentów chorujących na choroby zakaźne, w tym na COVID-19, rehabilitacji pochorobowej oraz fizjoprofilaktyki.  

Projekt przeznaczony jest dla wszystkich fizjoterapeutów, bez względu na formę wykonywania zawodu i miejsce zatrudnienia. Oznacza to, że w szkoleniach mogą wziąć udział fizjoterapeuci pracujący zarówno w publicznym jak i prywatnym sektorze (osoby zatrudnione lub współpracujące z podmiotem leczniczym lub placówką typu DPS, fundacja, oraz osoby wykonujące działalność leczniczą na zasadzie praktyki zawodowej). Dzięki dofinansowaniu ze środków UE wszystkie szkolenia przygotowane w ramach platformy FIZJA są dostępne za darmo 

W ramach projektu powstała platforma e-learningowa FIZJA (fizja.pl), na której dostępne są szkolenia online oraz harmonogram szkoleń stacjonarnych. Do wyboru będzie ponad 60 szkoleń online oraz 54 tematy szkoleń stacjonarnych (łącznie 853 szkolenia w całej Polsce) z 8 dziedzin: fizjoterapii pulmonologicznej, ortopedycznej, neurologicznej, kardiologicznej, pediatrycznej, onkologicznej, uroginekologicznej oraz fizjoterapii niedziedzinowej.

Szkolenia online składają się ze specjalistycznych modułów i bloków tematycznych w postaci filmów z prelegentem, prezentacji i filmów instruktażowych. Są podane w przystępny, atrakcyjny wizualnie i multimedialny sposób. Każde szkolenie zakończone jest egzaminem, a pozytywny wynik nagrodzony zostaje certyfikatem.

Programy szkoleń zostały opracowane przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem akademickim i szkoleniowym oraz zostały tak skonstruowane, aby przygotować fizjoterapeutów do pracy z pacjentami w warunkach stacjonarnych, ambulatoryjnych i domowych w związku z rosnącym w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zapotrzebowaniem na usługi z zakresu fizjoterapii.  

Aby wziąć udział w szkoleniach zaloguj się do platformy FIZJA (fizja.pl), a następnie dokonaj rejestracji i załącz wymagane dokumenty. Postępuj zgodnie ze wskazówkami. Po pomyślnej rejestracji otrzymasz indywidualny dostęp do platformy edukacyjnej FIZJA. Twój dostęp będzie aktywny przez 16 tygodni i w tym czasie możesz brać udział w dostępnych szkoleniach. W pierwszej kolejności należy przejść przez obowiązkowe szkolenie online COVID-19, a następnie możesz wybierać inne, interesujące szkolenia spośród zamieszczonej oferty. 

Niebawem ruszą także zapisy na szkolenia stacjonarne. Na platformie FIZJA znajdziesz wkrótce harmonogram szkoleń, które będą odbywały się w całej Polsce, do końca 2023 roku. Będziesz mieć możliwość udziału w aż 5 szkoleniach stacjonarnych! 

Redakcja poleca

Zaloguj się już dziś! fizja.pl

Więcej o projekcie: https://kif.info.pl/ue-fizjo-learning/

Krajowa Izba Fizjoterapeutów realizuje projekt nr POWR.07.01.00-00-0005/22 FIZJO-LEARNING – większe kompetencje fizjoterapeutów w pracy z pacjentem chorującym na choroby zakaźne, w tym COVID-19 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
1
Przykro
0
Super
0
wow
2
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry