Teraz czytasz
Poznaliśmy nazwiska najszybszych fizjoterapeutów!

Zobacz galerię

8 października br. w Krakowie do rywalizacji w ramach 7. Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie stanęło 61 zawodników.

Krakowskie Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie to wydarzenie, które na stałe wpisało się w terminarz wydarzeń sportowych dla biegających fizjoterapeutów. Pierwsza edycja – jeszcze jako „Półmaraton Marzanny” – odbyła się wiosną 2015 r. Laureatami zostali: Damian Ruta z wynikiem 1:15:22 oraz Iwona Sulowska, która pokonała trasę z czasem 1:27:52.

Kolejne zawody – już pod obecną nazwą – rozgrywane są w ramach prestiżowej imprezy biegowej Cracovia Półmaraton Królewski i przyciągają corocznie ok. 60–70 zawodników.

W tegorocznych mistrzostwach na starcie stanęło 61 zawodników. W kategorii mężczyzn najszybszy okazał się Mateusz Baran z wynikiem 01:13:02, miejsce drugie zajął Łukasz Wietecki (01:14:20), ostatni na podium stanął Marek Wiła (01:14:59). W kategorii kobiet triumfowała Wioletta Kierczyńska z czasem 01:29:46, miejsce drugie zajęła Ewa Woźnicka (01:32:44), miejsce trzecie Patrycja Świerczek (01:33:28). Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

Redakcja poleca

Od początku organizatorem Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie jest Oddział Małopolski Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska z Filipem Windakiem, Marcinem Kubalą, Grzegorzem Gargasem i Zdzisławem Grucą tworzącymi Komitetem Organizacyjny.

Wydarzenie tradycyjnie objęła patronatem Krajowa Izba Fizjoterapeutów, która ufundowała puchary dla laureatów oraz wsparła finansowo stoisko organizatorów. Głos Fizjoterapeuty – Biuletyn informacyjny Krajowej Izby Fizjoterapeutów udzielił patronatu medialnego. Wydarzeniu patronowali także Fizjoterapia Polska i Polskie Towarzystwo Fizjoterapii – PTF oraz Fizjopozytywni. Organizatorzy dziękują także  sponsorom za ufundowanie nagród dla uczestników zawodów.