Teraz czytasz
Polskie tłumaczenie podręcznika jest już dostępne

 

Polskie tłumaczenie podręcznika jest już dostępne

Podręcznik „Wczesna rehabilitacja w konfliktach i katastrofach” dostępny dotychczas wyłącznie w jęz. angielskim doczekał się tłumaczenia. Dzięki zaangażowaniu Krajowej Izby Fizjoterapeutów liczący 246 stron materiał dostępny jest od niedawna w polskiej wersji językowej.

Publikacja przeznaczona jest dla fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych, którzy mieszkają, pracują bądź przygotowują się do pracy w sytuacjach konfliktów lub katastrof i ma na celu zapewnieniu wysokiej jakości interwencji na etapie wczesnej rehabilitacji w sześciu  obszarach w: amputacjach, złamaniach, urazach nerwów obwodowych, urazach rdzenia kręgowego, urazach czaszkowo-mózgowych  i oparzeniach.

Podręcznik zawiera konkretne informacje – od klasyfikacji przez metody diagnostyczne do protokołów postępowania w przypadku komplikacji. Przykładem mogą być złamania urazowe, w przypadku których dokładnie wypisane są możliwe niebezpieczeństwa, szczegółowe objawy, którymi się one charakteryzują oraz konkretne działania, które należy podjąć w momencie ich wystąpienia. Ponadto autorzy wymieniają listy działań priorytetowych, omawiają też możliwe konsekwencje psychologiczne. Podręcznik uzupełniony jest szczegółowymi studiami przypadków wraz z przykładami prowadzenia karty badania. Ponadto znaleźć w nim można pakiety informacji instruktażowych dla rodzin i opiekunów, które fizjoterapeuta powinien umieć przekazać.

Redakcja poleca

Podręcznik „Wczesna rehabilitacja w konfliktach i katastrofach” znajdziesz w Bibliotece KIF

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
1
wow
1
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry