Teraz czytasz
Eksperci KIF pomogą samorządom w tworzeniu programów z zakresu rehabilitacji

 

Eksperci KIF pomogą samorządom w tworzeniu programów z zakresu rehabilitacji

Pandemia zmieniła wiele planów KIF, a jednym z nich było odwołanie II Kongresu Krajowej Izby Fizjoterapeutów. W jego trakcie planowaliśmy zorganizować „sesję samorządową” z wieloma szacownymi gośćmi mającymi wpływ na programy polityki zdrowotnej realizowane w Polsce. Niestety, jak większość tego typu wydarzeń w 2020 r., spotkanie nie doszło do skutku.

Czteroletnia działalność Izby to w znacznym zakresie uświadamianie decydentom z obszaru polityki zdrowotnej „kim jest fizjoterapeuta”. Wejście w życie Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty samo w sobie nie spowodowało zmian w odbiorze naszego zawodu. Aby do nich doprowadzić konieczna jest żmudna praca i sprawna komunikacja na temat tego, co już zostało osiągnięte.

Dla przykładu, w 2019 r. została w Polsce uregulowana działalność gospodarcza fizjoterapeutów. Każdy, kto rejestruje kod PKD 86.90A, jest zobowiązany do założenia podmiotu lub praktyki zawodowej i rejestracji w RPWDL. Przy tych formach działalności istnieje również konieczność wykupienia obowiązkowego OC. Te regulacje doprowadziły do pojawienia się na rynku nowej zarejestrowanej grupy praktyk zawodowych, które mogą być realizatorami programów zdrowotnych w zakresie rehabilitacji.

Redakcja poleca

Czy włodarze jednostek samorządu terytorialnego o tym wiedzą? Czy planują swoje działania w oparciu o te nowe zasoby? Chcemy się o tym przekonać i, w obliczu strat jakie spowodował covid, organizujemy spotkanie dla przedstawicieli samorządów. Na przykładzie programu rehabilitacji post-COVID-19, który został napisany przez Zespół ekspertów KIF, pokażemy, że lokalnie realizatorami takich działań powinny być przede wszystkim praktyki fizjoterapeutyczne. Dodatkowo samorządy mogą korzystać z doradztwa ekspertów KIF przy ocenie programów polityki zdrowotnej z zakresu rehabilitacji. Liczymy na zainteresowanie samorządów taką formą współpracy.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
1
Przykro
0
Super
2
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry