TEMAT NUMERU

2
Edukacja jest mi szczególnie bliska

Dwa miesiące temu została powołana na stanowisko wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów. To zaszczytna funkcja, ale też duże wyzwanie. O obowiązkach wynikających z pełnionej funkcji, zainteresowaniach zawodowych oraz prywatnych rozmawiamy z dr Dominiką Batycką – Stachnik, wiceprezes KRF II kadencji.

Przeczytaj nowy numer „Głosu Fizjoterapeuty”!

Drodzy Czytelnicy, Przygotowaliśmy dla Was kolejny numer „Głosu Fizjoterapeuty”. Wyjątkowy, bo zamykający pewną epokę a…

2
Żeby nie zepsuć tej pomocy

O tym, czego potrzebujemy, aby skutecznie i z empatią pomagać osobom, które uciekły przed wojną w Ukrainie, mówi Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej.

Język nie jest dla nas problemem

Rozmowa z Mariną Mrougą, ekspertką w Ministerstwie Edukacji i Nauki Ukrainy, gdzie pracuje
w Departamencie Szkolnictwa Wyższego i Zawodowego.

Pacjent, który doświadczył wojny

O tym, jakie są psychiczne i fizyczne symptomy przeżycia traumatycznego i jak jako fizjoterapeuci powinniśmy na nie reagować, tłumaczy Izabela…

6
Gdy ostrzelano Lwów, płakaliśmy z całymi rodzinami

„Do tej pory gościliśmy już prawie 80 osób. Są to rodziny naszych studentów i zawodników, ale…

Wszyscy jesteśmy żołnierzami

„Niektórzy nie wychodzą ze szpitali, po prostu w nich żyją, inni pracują na froncie. Jesteśmy pracownikami medycznymi, a to oznacza, że nie mamy prawa zostawić naszych pacjentów” – o fizjoterapii w czasie wojny opowiada doc. Oleg Bilyanskiy ze Lwowa.

Specjalny numer „Głosu Fizjoterapeuty” w związku z sytuacją w Ukrainie

Przygotowaliśmy dla Was kolejny numer „Głosu Fizjoterapeuty”.

Nasza obecność w OIOM jest bezsporna

Fizjoterapia szpitalna to fascynująca dziedzina. Ale należy pamiętać, że jest to też bardzo wymagająca specjalność. Wiedza oraz ciągłe doskonalenie zawodowe poprzez kursy oraz samokształcenie są tutaj niezbędne – mówi dr n. kf. Dominika Batycka-Stachnik, kierownik Zespołu Fizjoterapeutów Oddziału Klinicznego Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.

Przeczytaj nowy numer „Głosu Fizjoterapeuty”!

Przygotowaliśmy dla Was kolejny numer „Głosu Fizjoterapeuty”.