Teraz czytasz
Wybory już wkrótce!

 

Wybory już wkrótce!

  • W maju i czerwcu 2021 r. odbędą się przesunięte z powodu pandemii koronawirusa wybory delegatów na II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów.

Będą to drugie wybory przeprowadzone w naszym samorządzie. Pierwsze odbyły się pod koniec 2016 r., a liczba fizjoterapeutów uprawnionych do udziału w głosowaniu wynosiła wtedy niewiele ponad 13 tys. Dziś w KIF zarejestrowanych jest ponad 70 tys. przedstawicieli zawodu i każdy z nich ma prawo decydowania o wyborze przedstawicieli na II Krajowy Zjazd Fizjoterapeutów. Jego data zostanie wkrótce ogłoszona.

Osoby biorące udział w zjeździe będą odpowiedzialne za wybór na czteroletnie kadencje: prezesa, członków Krajowej Rady Fizjoterapeutów, Komisji Rewizyjnej, Sądu Dyscyplinarnego, Wyższego Sądu Dyscyplinarnego oraz rzecznika i jego zastępców. Podjęte zostaną też uchwały dotyczące działania samorządu i jego organów na kolejne lata. Zjazd rozpatrzy i zatwierdzi sprawozdania Krajowej Rady Fizjoterapeutów, Komisji Rewizyjnej, Sądu Dyscyplinarnego, Wyższego Sądu Dyscyplinarnego i rzecznika I kadencji.

W głosowaniu z 779 kandydatów wybranych zostanie 332 delegatów reprezentujących wszystkie województwa. W skład każdej z 63 komisji wejdzie od trzech do czterech osób, w zależności od wielkości rejonu. Łącznie w komisjach zasiądą 204 osoby, każda zostanie odpowiednio przeszkolona do pełnionej w komisji funkcji. W 29 miastach będą działać mężowie zaufania zgłaszani przez zarządy stowarzyszeń i organizacji zrzeszających fizjoterapeutów.

Nowością w stosunku do poprzednich wyborów będzie możliwość głosowania przy użyciu urządzeń elektronicznych. System ten będzie dostępny w 20 miastach.

Wybory delegatów odbędą się w czterech terminach:

23.05.2021 r. – województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie;

30.05.2021 r. – województwa: kujawsko- -pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie;

Redakcja poleca

13.06.2021 r. – województwa: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie;

20.06.2021 r. – województwa: mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, łódzkie.

Ogłoszenie wyników nastąpi po otrzymaniu przez Krajową Komisję Wyborczą oryginałów protokołów z głosowania ze wszystkich rejonów w danym województwie.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
1
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry