Teraz czytasz
Mamy wpływ na kreowanie obrazu polskiej fizjoterapii

 

Mamy wpływ na kreowanie obrazu polskiej fizjoterapii

  • Chciałabym być głosem fizjoterapeutów indywidualnych i móc swoim działaniem odpowiadać na ich potrzeby – o swoim zaangażowaniu w działania samorządu mówi Beata Dargiel, fizjoterapeutka z Sokołowska, kandydatka na II Zjazd.
Fot. Archiwum prywatne B. Dargiel

Pierwsze pięć lat działania naszego samorządu to niewątpliwie czas bardzo intensywnego rozwoju polskiej fizjoterapii. Weszła w życie ustawa o zawodzie fizjoterapeuty, a następnie liczne jej nowelizacje pozwalające m.in. na zakładanie praktyk zawodowych przez fizjoterapeutów czy umożliwiające wystawianie zleceń na wyroby medyczne. Te i inne zmiany prawne wzmocniły pozycję naszego zawodu w systemie ochrony zdrowia. Szkolenia i webinary prowadzone przez samorząd umożliwiły podniesie poziomu świadczonych usług przez fizjoterapeutów.

W kolejnych latach powinny być kontynuowane rozpoczęte już działania, zwłaszcza te w obszarach wymagających większej uwagi, takich jak szczególnie mi bliska fizjoterapia w sektorze uzdrowiskowym. Cenne będą także wszelkie projekty mające na celu budowanie świadomości społecznej w obszarze fizjoterapii, podnoszące prestiż i rangę naszego zawodu.

Uważam, że jako silna grupa zawodowa, zrzeszona pod jednymi skrzydłami Izby, mamy realny wpływ na kreowanie obrazu polskiej fizjoterapii.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
1
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry