Teraz czytasz
Ucz się angielskiego z „Głosem Fizjoterapeuty”

 

Ucz się angielskiego z „Głosem Fizjoterapeuty”

Wydawać by się mogło, że będąc fizjoterapeutą w Polsce, język angielski do niczego się nie przyda, jednak nic bardziej mylnego. Dzisiaj znajomość tego języka jest wręcz niezbędna, by pracować zgodnie z założeniami Evidence-Based Practice.  Angielski to nowa łacina!

Wraz z „Głosem Fizjoterapeuty” zapraszam cię na cotygodniowe lekcje języka angielskiego dla fizjoterapeutów.

W lekcji pierwszej podpowiem kilka sposobów na to, jak się uczyć języka angielskiego, żeby się go wreszcie nauczyć.

Kiedy pracujesz z pacjentami, stosujesz sprawdzone metody oraz techniki i niekiedy wykonujesz ciężką fizyczną pracę. Wiesz, że jeśli pacjent nie współpracuje, nie wykonuje zaleconych ćwiczeń w domu i opuszcza spotkania terapeutyczne – twoja praca idzie na marne. Czymże są 2 godziny terapii w tygodniu wobec pozostałych kilkuset, kiedy się nie widzicie? Z nauką języka jest tak samo – musisz mieć nie tylko motywację, ale i pracować nad osiągnięciem zamierzonego celu nawet codziennie. Nie wystarczy spać na książce pod poduszką. Samo się nie nauczy! I tak, jak czasem w terapii podejście hands-on nie jest korzystne, tak w nauce języka jest obligatoryjne.

Tu potrzebne są konkrety: jakie tematy chcesz zgłębić, jakie umiejętności są ci potrzebne oraz ile masz na to czasu.

Załóż zeszyt albo wydrukuj 30-dniowy planner i skrupulatnie zaplanuj naukę. Uwzględnij również czas na odpoczynek od nauki – mózg potrzebuje go na konsolidację wiedzy.

Zacznij naukę od tematów, które cię interesują. Wtedy motywacja będzie zdecydowanie większa. Dobry humor podczas nauki wskazany!

Same słówka, owszem są ważne, ale to co znajduje się w ich otoczeniu, jest równie istotne np. pain –ból.
She had pain in her right knee – Bolało ją prawe kolano

Poświęć swoją uwagę na to, czego się uczysz. Odetnij wszystkie rozpraszacze i wyłącz powiadomienia w telefonie. Pomoże ci w tym aplikacja Pomodoro.
Pomodoro to strategia, w której uczysz się w skupieniu przez 25 minut,  a następnie robisz 5 minut przerwy. Po 3 setach po 25 minut, robisz dłuższą przerwę.

Twórz skojarzenia, akronimy i mapy myśli – to techniki ułatwiające zapamiętywanie.

Redakcja poleca

Wzmacniaj integrację multisensoryczną. Łatwiej coś zapamiętujemy, jeśli trafi to do naszego mózgu kilkoma drogami. Zatem:

Czytaj i powtarzaj / Czytaj i przepisuj / Słuchaj i powtarzaj / Słuchaj i zapisuj /Patrz i powtarzaj.

Ludzie zapominają około 75% tego, czego się nauczyli, już po jednym dniu i 97-98% po miesiącu. Twoje zadanie to przenieść informacje z pamięci krótkoterminowej do pamięci długoterminowej. Nie ma optymalnej liczby powtórzeń słownictwa, jednak musi ich być wystarczająco wiele, by zapamiętać słowa na dłużej.

Przyswój wiedzę tak dobrze, żebyś mógł ją przekazać komuś innemu – to najwyższy stopień zrozumienia tematu.

Do dzieła!

Pobierz i wydrukuj:
Jak się uczyć angielskiego_0
30-dniowy planner

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
76
Przykro
3
Super
44
wow
7
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry