Teraz czytasz
Webinary KIF jako odpowiedź na zmiany, które nastąpiły w wyniku epidemii COVID-19

 

Webinary KIF jako odpowiedź na zmiany, które nastąpiły w wyniku epidemii COVID-19

Pierwsze trzy webinary poświęcone zostały tematyce pracy z pacjentami z COVID-19. Omówione zostały na nich m.in. kwestie prawne w aspekcie pracy fizjoterapeutów z zakażonymi pacjentami, patomechanizm przebiegu COVID-19 oraz techniki pracy z chorym pacjentem.

Zainteresowanie webinarami spowodowało, że zaplanowano kolejne spotkania online, także po to, żeby fizjoterapeuci mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania pojawiające się w internetowych dyskusjach. W efekcie odbył się webinar „Aktywność fizjoterapeuty w czasie epidemii – czy możemy pracować?”. Podczas spotkania prelegenci skupili się na niezbędnych informacjach dla właścicieli praktyk fizjoterapeutycznych, podmiotów leczniczych i gabinetów pracujących na rynku komercyjnym.

W związku z wprowadzeniem 15 kwietnia br. rozporządzenia, które nakłada na fizjoterapeutów obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej, kolejne szkolenie online zostało poświęcone tej tematyce. Eksperci KIF odpowiedzieli na pytania dotyczące najnowszych przepisów, a także przybliżyli uczestnikom działanie i możliwości aplikacji do prowadzenia elektronicznej dokumentacji pacjenta Finezjo. Tym samym rozpoczęto cykl webinarów przybliżających tę aplikację.

Najnowsze wydarzenia, czyli etapowe znoszenie obostrzeń i przywrócenie możliwości prowadzenia rehabilitacji, zrodziło potrzebę kolejnych szkoleń. Dotyczyły one przygotowanych przez KIF wytycznych związanych z pracą fizjoterapeutów w czasie pandemii.

Dotychczas odbywał się co najmniej jeden webinar tygodniowo, we wszystkich spotkaniach udział wzięło ponad 2 tysiące uczestników. Fizjoterapeuci byli podczas nich aktywni, zadawali pytania, zgłaszali swoje wątpliwości. Format ten cieszy się wśród nich dużym zainteresowaniem, w związku z czym planowane są kolejne wykłady online.

Zapis wideo webinarów z aktualnym stanem prawnym jest dostępny dla każdego fizjoterapeuty posiadającego numer prawa wykonywania zawodu. Należy zalogować się na Portalu Fizjoterapeuty KIF (portal.kif.info.pl/).

Redakcja poleca

Informacje o nowych webinarach, tak jak do tej pory, będą pojawiać się na Facebooku Krajowej Izby Fizjoterapeutów wraz instrukcjami dotyczącymi rejestracji na wydarzenia.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry