Teraz czytasz
Dowiedz się, jak pracować z pacjentami po COVID-19

 

Dowiedz się, jak pracować z pacjentami po COVID-19

Powiększająca się z każdym dniem grupa ozdrowieńców o kolejne tysiące osób to prawdziwe wyzwanie dla fizjoterapeutów. Dlatego KIF zaprasza na bezpłatne szkolenia w ramach cyklu edukacyjnego „Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19”¹, który opracowali eksperci w tej dziedzinie.

Pierwsza część cyklu obejmuje cztery szkolenia online, na które składa się siedem filmów już dostępnych na Portalu Fizjoterapeuty w zakładce szkolenia. Wykładowcami są twórcy programu: Anna Pyszora, Sebastian Szyper, Dariusz Banik i Tomasz Maciążek. Omawiają problemy, z jakimi zmagają się ozdrowieńcy, prezentują zakres i możliwości ich fizjoterapii oraz zasady badania i kwalifikacji do fizjoterapii po przebyciu COVID-19. W ostatnim bloku przedstawiają przykłady treningu fizycznego oraz zagadnienia związane z edukacją pacjentów.

Nagrania mają charakter wykładów z obszerną prezentacją wizualną oraz filmami instruktażowymi. Każdy trwa około 20-40 minut. Dostępne są bezpłatnie po zalogowaniu do Portalu Fizjoterapeuty i można je wielokrotnie odtwarzać.

Drugim elementem cyklu edukacyjnego będzie webinar z udziałem twórców programu oraz innych zaproszonych gości. W jego trakcie eksperci będą odpowiadać na pytania nadesłane przez uczestników wykładów. Szczegóły dotyczące webinaru, w tym jego daty, dostępne będą na Portalu Fizjoterapeuty.

Ostatnim elementem cyklu edukacyjnego będą stacjonarne spotkania szkoleniowe, które zostaną poświęcone organizacyjnym i prawnym aspektom realizacji programu „Fizjoterapia osób po przebyciu COVID-19”. W jego planie znajdą się m.in.: kryteria prowadzenia programu w miejscu wezwania i w warunkach ambulatoryjnych, podpowiedzi dotyczące możliwych form finansowania programu, wskazówki odnośnie prowadzenia dokumentacji medycznej ozdrowieńców oraz informacje na temat refundacji zaopatrzenia medycznego.

Spotkania rozpoczną się w drugim kwartale roku i będą bezpłatne. Zachęcamy do udziału przede wszystkim fizjoterapeutów prowadzących praktyki zawodowe i podmioty lecznicze.

¹ Wsparcie ozdrowieńców jest konieczne

Redakcja poleca

Zachęcam do zapoznania się z materiałami zawartymi w cyklu edukacyjnym na temat fizjoterapii osób po przebyciu COVID-19. Każdego dnia przybywa od kilku do kilkunastu tysięcy ozdrowieńców – to dla fizjoterapeutów ogromne wyzwanie. Wymaga skrupulatnej oceny wstępnej, kwalifikacji do fizjoterapii opartej na wynikach uzyskanych w badaniu oraz indywidualnego programu terapii, którego integralną częścią jest edukacja. Myślę, że mamy bardzo dużo do zaoferowania osobom, które przebyły COVID-19. Stąd pomysł na stworzenie cyklu edukacyjnego, dostępnego bezpłatnie dla wszystkich fizjoterapeutów. Gorąco zachęcam do oglądania i – co ważne – przesyłania pytań, abyśmy w najbliższym czasie mogli na ich temat podyskutować na specjalnym webinarze „Pytania i odpowiedzi”. Dr Anna Pyszora

Bardzo dobry pomysł ze szkoleniami online dotyczącymi postępowania z pacjentami po przebyciu COVID-19! Czekam na kolejne. Olga Kowalska, fizjoterapeutka

Wiedza została przedstawiona w trakcie szkoleń online w jasny i usystematyzowany sposób, dzięki czemu wdrożenie programu fizjoterapii u pacjentów po przebyciu COVID-19 w pracy fizjoterapeuty okazało się o wiele łatwiejsze. Marcin Wikszemski, fizjoterapeuta

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
2
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry