Teraz czytasz
Jak samorządy mogą wspierać osoby po COVID-19

 

Jak samorządy mogą wspierać osoby po COVID-19

W związku z COVID-19 samorządy muszą modyfikować zaplanowane strategie, również te związane z działaniami w obszarze polityki zdrowotnej. Konieczne stało się wdrażanie lokalnych programów pomocy osobom, które ucierpiały z powodu pandemii.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów bardzo docenia samorządowe zaangażowanie w profilaktykę, widząc również jak wiele lokalnych programów polityki zdrowotnej odniosło sukces. Ponieważ fizjoterapia pacjentów po COVID-19 jest ważnym elementem ich powrotu do zdrowia, KIF zdecydowała się wspomóc działania samorządów w zakresie planowania działań rehabilitacyjnych. Jednostki samorządu terytorialnego, jak żadne inne struktury państwa, mają możliwość szybkiego dostosowywania swoich działań do potrzeb mieszkańców.

KIF wspólnie z „Rynkiem Zdrowia” organizują bezpłatny webinar dla przedstawicieli samorządów oraz osób i instytucji współpracujących z nimi przy realizacji programów polityki zdrowotnej. Spotkanie „Jak samorządy mogą wspierać powrót do zdrowia w dobie pandemii COVID-19: fakty, pomysły, programy, pieniądze” odbędzie się 19 marca. W gronie ekspertów omówione zostaną najważniejsze wyzwania związane z pomocą pacjentom po infekcji SARS- -CoV-2. W dyskusji zostanie poruszona także sytuacja osób, których najbardziej dotykają ograniczenia związane z pandemią, m in. seniorów, osoby pracujące zdalnie oraz uczniów.

Zagadnienia poszczególnych bloków tematycznych dotyczyć będą:

  • Opracowania i realizacji programów polityki zdrowotnej dla osób po przebyciu COVID-19, seniorów i osób pracujących zdalnie;
  • Roli rehabilitacji w procesie przywracania sprawności ozdrowieńcom;
  • Możliwości pozyskania pieniędzy przez samorządy na działania profilaktyczne i prozdrowotne w dobie pandemii;

Zaprezentowane zostaną również projekty multimedialne przygotowane przez KIF, z których samorządy będą mogły skorzystać i rozpowszechniać je wśród swoich mieszkańców.

W programie nie zabraknie także części, podczas której wybitni eksperci odpowiedzą na pytania uczestników spotkania.

Redakcja poleca

Do udziału w webinarze zaproszenie przyjęli m.in.: prof. dr hab. n. med. Anna Piekarska, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UM w Łodzi, prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc oraz Marek Wójcik, pełnomocnik zarządu – ekspert ds. legislacyjnych Związku Miast Polskich.

O szczegółach webinaru będziemy informować na bieżąco na stronie KIF. Do uczestnictwa w nim zapraszamy również fizjoterapeutów zainteresowanych współpracą z samorządami, tych którzy są radnymi bądź w inny sposób angażują się w realizację lokalnych programów profilaktycznych na swoim terenie.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
1
Przykro
0
Super
1
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry