Teraz czytasz
Czy okres urlopu wychowawczego wlicza się do pracy w zawodzie?

 

Czy okres urlopu wychowawczego wlicza się do pracy w zawodzie?

Powrót do pracy po przerwie

Rozróżnienia wymaga doświadczenie w zawodzie od stażu pracy. Urlop wychowawczy nie wygasa stosunku pracy i w tym zakresie staż pracy nadal jest liczony. Inaczej jest natomiast z doświadczeniem w wykonywaniu zawodu.

Zgodnie z uchwałą nr 452/I KRF w sprawie stanowiska Krajowej Rady Fizjoterapeutów dotyczącego ciągłości stażu zawodowego fizjoterapeuty i okresów bezczynności zawodowej (zmienioną uchwałą nr 587/I KRF) okres bezczynności zawodowej liczony jest od dnia faktycznego zaprzestania wykonywania czynności zawodowych. Bezczynności nie liczymy w sytuacji, gdy fizjoterapeuta jest aktywny zawodowo – wykonuje zawód faktycznie i nieprzerwanie przez okres co najmniej 6 miesięcy w wymiarze co najmniej 40 godzin miesięcznie. Zatem fizjoterapeuci, którzy w okresie urlopu wychowawczego nie podejmują się wykonywania zawodu nawet w minimalnym wymiarze określonym powyżej, wchodzą w okres tzw. bezczynności.

Jeżeli bezczynność zawodowa jest dłuższa niż 5 lat w okresie ostatnich 6 lat, to fizjoterapeuta, przed powrotem do samodzielności zawodowej, musi zrealizować obowiązek związany z tzw. przeszkoleniem zawodowym. W okresie obecnego stanu zagrożenia epidemicznego wiąże się to wyłącznie z koniecznością pracy przez pierwsze 3 miesiące pod nadzorem wskazanego fizjoterapeuty.

Więcej informacji:

UCHWAŁA NR 452/I KRF w sprawie stanowiska Krajowej Rady Fizjoterapeutów dotyczącego ciągłości stażu zawodowego fizjoterapeuty i okresów bezczynności zawodowej

Redakcja poleca

Przeszkolenie po 5 latach bezczynności zawodowej (Centrum Pomocy www.kif.info.pl)

 

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
4
Przykro
0
Super
1
wow
1
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
znajdzfizjoterapeute.pl     kif.info.pl

Do góry