Teraz czytasz
Komisja Socjalna KIF niesie pomoc w czasie epidemii

 

Komisja Socjalna KIF niesie pomoc w czasie epidemii

W związku z trudną sytuacją materialną, w jakiej znaleźli się liczni przedstawiciele naszego samorządu na skutek ograniczenia pracy z powodu COVID-19, Izba uruchomiła specjalny program pomocy socjalnej. Na mocy uchwały KRF z dnia 4 kwietnia 2020 r.¹ rozpoczęto udzielanie pomocy materialnej w formie bezzwrotnych zapomóg dla najbardziej potrzebujących fizjoterapeutów w wysokości 1000 zł.

Od początku kwietnia Komisja Socjalna KIF zaopiniowała 1201 wniosków. Wymogi formalne spełniło 997 z nich. Zapomogi wypłacono już 563 osobom, a kolejnym 434 zostaną one przekazane w połowie maja. W 204 przypadkach Komisja Socjalna zaopiniowała podania negatywnie, a 6 zostało skorygowanych przez wnioskodawców i skierowanych do ponownej opinii Komisji Socjalnej. Prezydium KRF nie zapomniało także o wsparciu rodziny naszego zmarłego kolegi.

Przypominamy, że realizowany od początku 2019 r. program socjalny skierowany do osób, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej (np. z powodu choroby COVID–19), nie został zawieszony. Zgodnie z obowiązującym regulaminem Komisja Socjalna ma możliwość przyznania bezzwrotnej pomocy w wysokości do 6 000 zł.

1. kif.info.pl/file/2020/04/Uchw_475-I-KRF.pdf

Redakcja poleca

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
1

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry