Teraz czytasz
KIF powołuje sekcje tematyczne

 

KIF powołuje sekcje tematyczne

 • Krajowa Izba Fizjoterapeutów może ubiegać się o przyjęcie polskich grup tematycznych, zespołów eksperckich lub networkingowych do tożsamych organów działających przy World Physiotherapy. Pierwszy krok na tej drodze za nami.

Tę współpracę rozpoczynamy od powołania przy KIF pierwszych grup tematycznych, w World Physiotherapy zwanych podgrupami (ang. subgroups). Utworzone sekcje to niezależne struktury mające sprecyzowany obszar zainteresowań, promujące postęp w danej dziedzinie fizjoterapii oraz wymianę informacji naukowych.

Inicjatywa pozwoli zrealizować założone wcześniej cele. Na poziomie krajowym jest to zrzeszenie fizjoterapeutów zainteresowanych daną tematyką zawodową. Ułatwi to standaryzację pracy oraz stworzenie podstaw specjalizacji kierunkowych. Na poziomie międzynarodowym włączenie się naszych fizjoterapeutów do grup tematycznych WP ma nie tylko promować polską fizjoterapię, ale też przyczynić się do wymiany doświadczeń zawodowych i naukowych oraz przepływ kadr.

Ceremonia wręczenia aktów powołania przewodniczących sekcji tematycznych odbyła się 18 października 2021 r. w biurze KIF w Warszawie.

Poniżej prezentujemy listę przewodniczących oraz przyporządkowane im sekcje tematyczne:

Fizjoterapia w onkologii i opiece paliatywnej

dr Janusz Doś,

Redakcja poleca

 • Fizjoterapia w sporcie
  dr hab. Monika Grygorowicz,
 • Fizjoterapia w geriatrii
  dr Marta Podhorecka,
 • Fizjoterapia w urologii i ginekologii
  dr Bartłomiej Burzyński,
 • Fizjoterapia w neurologii
  mgr Joanna Tokarska,
 • Fizjoterapia krążeniowo-oddechowa
  mgr Mariusz Stachowiak,
 • Prywatne praktyki fizjoterapeutyczne
  prof. Zbigniew Śliwiński,
 • Fizjoterapia w chorobach zawodowych i medycynie pracy
  dr Zbigniew Wroński.

Przed przewodniczącymi polskich grup tematycznych bardzo pracowity czas – współtworzenia regulaminu oraz planu działania, naboru członków, a także przygotowania procesu wstąpienia do struktur międzynarodowych WP.

Po prawie dwóch latach pandemii, która w znacznym stopniu utrudniła kontakty międzynarodowe, powołanie sekcji tematycznych to dla nas wielkie wydarzenie. Dzięki temu jeszcze więcej zyskamy na członkostwie w World Physiotherapy i będziemy w szerokim zakresie korzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą ta międzynarodowa koalicja.

Warto śledzić kanały informacyjne KIF, gdyż planowane jest utworzenie i promocja kolejnych grup tematycznych. Będziemy informować na bieżąco o postępach prac.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
4
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
1

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry