Teraz czytasz
Pomoc i wsparcie bliżej Ciebie!

 

Pomoc i wsparcie bliżej Ciebie!

  • Po okresie intensywnej organizacji podstaw działania samorządu i budowania zaplecza w postaci biura KIF w Warszawie nadszedł czas na rozwój regionalny. Działa już pięć terenowych biur KIF, a wkrótce zostaną otwarte kolejne.

– Otworzyliśmy terenowe biura KIF z myślą o tych fizjoterapeutach, którzy zgłaszali nam potrzebę bezpośredniego kontaktu. Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty nie pozwala nam na otwieranie samodzielnych, w sensie prawnym, oddziałów, takich jakie mają lekarze czy pielęgniarki, ale możemy budować sieć lokalnych biur samorządu. Kraków, Rzeszów, Lublin, Wrocław i Szczecin to miasta, w których każdy fizjoterapeuta może już załatwić swoje bieżące sprawy związane z wykonywaniem zawodu czy wziąć udział w organizowanych tam wydarzeniach. Terenowe biura wspomagają także samorząd w nawiązywaniu kontaktów z instytucjami i władzami lokalnymi – mówi Jacek Koszela, wiceprezes KRF odpowiedzialny za proces lokalnego rozwoju izby.

Biura zostały usytuowane w punktach dogodnych komunikacyjnie, zarówno dla zmotoryzowanych, jak i korzystających z transportu zbiorowego. Dotąd lokowano je w miastach wojewódzkich, ale nie jest to warunek konieczny. Otwierane są tam, gdzie jest zapotrzebowanie i działa grupa inicjująca. Konieczne jest za to, aby w lokalu dostępna była sala pozwalająca organizować spotkania na 15–20 osób. Docelowo biura mają być miejscem, gdzie spotykać się będą fizjoterapeuci na warsztatach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych. W najdłużej działających – krakowskim i rzeszowskim – odbywały się już z powodzeniem takie wydarzenia, ale pandemia spowolniła wszelkie tego typu inicjatywy.

W planach jest uruchomienie w biurach dyżurów, podczas których będą udzielane porady prawne z zakresu wykonywania zawodu. Rozważane jest także przeniesienie tam części spraw toczących się z udziałem Rzecznika oraz Sądu Dyscyplinarnego, żeby były rozpatrywane bliżej miejsca zamieszkania zainteresowanych, a nie tylko w Warszawie.

Dodatkowo biura są sukcesywnie wyposażane w sprzęty fizjoterapeutyczne, tj. przenośne leżanki, materace, modele poglądowe i różne inne narzędzia wspomagające pracę fizjoterapeutów, które posłużą podczas warsztatów czy imprez organizowanych w regionie. Dostępne są tam także wszelkie wydawnictwa izby.

Co ważne, osoby prowadzące nasze terenowe biura to fizjoterapeutki, które służą wszelką pomocą. I najważniejsze, biura KIF są otwarte dla wszystkich fizjoterapeutów! Jeżeli masz pomysł na wydarzenie, spotkanie, warsztat i chciałbyś zorganizować je w biurze terenowym – jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Zapraszamy do współpracy!

BIURO TERENOWE WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE

Biuro w Szczecinie działa od kwietnia 2021 r. w godzinach, które  umożliwiają wizytę fizjoterapeutom pracującym w różnych porach dnia oraz systemach zatrudnienia. Mogą do nas zgłaszać się członkowie samorządu z wątpliwościami, pytaniami oraz problemami związanymi z wykonywaniem zawodu. Na bieżąco odpowiadamy też na pytania zadane drogą telefoniczną lub e-mailową. Na terenie biura odbyły się już szkolenia z zakresu dokumentacji medycznej.

Organizujemy także spotkania się z członami KRF z naszego regionu.

Biuro zaopatruje miejscowych fizjoterapeutów w materiały opracowane przez KIF, także te na użytek pacjentów. Zawsze zachęcamy do kontaktu z biurem.  

Luiza Diedtrich, office manage

Zachodniopomorski Oddział Terenowy Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów
Plac Hołdu Pruskiego 9, 70-550 Szczecin

Godziny otwarcia:
poniedziałki, środy, czwartki: 14.00-18.00
wtorki, piątki: 9.00-13.00
Telefon: +48 91 885 43 95 lub +48 573 192 838
E-mail: oddzial.zachodniopomorski@kif.info.pl
kif.info.pl/region-zachodniopomorski

BIURO TERENOWE WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

Biuro w Rzeszowie rozpoczęło swoją działalność na przełomie listopada i grudnia 2019 r. Mamy swoją stronę na Facebooku „Fizjoterapeuci z województwa podkarpackiego”, gdzie umieszczamy najważniejsze informacje dla fizjoterapeutów oraz dzielimy się nowinkami ze świata medycznego.

Wspólnie z członkami KRF organizujemy cykliczne spotkania z przedstawicielami KIF oraz NFZ w celu rozwiania różnorakich wątpliwości, które rodzą się wraz z wprowadzaniem w życie nowych rozporządzeń. Staramy się też organizować warsztaty dla  fizjoterapeutów z województwa mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych.

Biuro zajmuje się również dystrybucją materiałów informacyjnych oraz szkoleniowych. Mamy książki, gazetki oraz sprzęt dla fizjoterapeutów. W najbliższej przyszłości planujemy dyżury  prawnika. Na pewno warto śledzić naszą działalność, bo jesteśmy po to, żeby pomagać fizjoterapeutom!

Paulina Czernicka, office manager

Podkarpacki Oddział Terenowy Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów
Al. Tadeusza Rejtana 53, 35-326 Rzeszów
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 9:00 – 12:00
wtorek: 12:00 – 16:00
piątek: 9:00 – 12:00
Telefon: +17 777 01 04, +48 518 936 049
E-mail: oddzial.podkarpacki@kif.info.pl
kif.info.pl/region-podkarpacki

BIURO TERENOWE WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE

Dolnośląski Oddział Terenowy jest najmłodszym biurem KIF.  Otworzyliśmy się na początku września 2021 r. Biuro znajduje się w niedalekiej odległości od centrum miasta. W związku z trwającym stanem epidemii nasze działania są ograniczone, ale oczywiście zapraszamy wszystkich fizjoterapeutów z Dolnego Śląska do  kontaktu telefonicznego, mailowego i również osobistego. 

Magdalena Adamczyk, office manager

Dolnośląski Oddział Terenowy Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 13 (biurowiec ASCO), 50-048 Wrocław
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8:00 – 12:00
wtorek: 8:00 – 12:00
środa: 8:00 – 12:00
Telefon: +71 773 30 63, 573 193 848
E-mail: oddzial.dolnoslaski@kif.info.pl
kif.info.pl/region-dolnoslaski

BIURO TERENOWE WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE

Lubelskie biuro KIF działa od roku. Otwarcie miało miejsce 25  września 2020 r., tuż przed trzecią falą pandemii. Nasze zadania to przede wszystkim reprezentowanie spraw fizjoterapeutów  oraz dbanie o należyte wykonywanie zawodu na terenie województwa lubelskiego. 

Odbywały się u nas szkolenia dotyczące różnych aspektów pracy fizjoterapeutów m.in. dokumentacji medycznej i prowadzenia  praktyki zawodowej. Współpracujemy też z organami władzy lokalnej, samorządami terytorialnymi i związkami zawodowymi. 

Staramy się integrować środowisko fizjoterapeutyczne, zapraszamy do naszej siedziby po bezpłatny dostęp do czasopism  i opracowań naukowych oraz biuletynu „Głosu Fizjoterapeuty”.  Planujemy również uruchomić dyżury prawnika. 

Agnieszka Pilipczak, office manager

Lubelski Oddział Terenowy Krajowej Izby Fizjoterapeutów
Aleje Racławickie 8, 20-037 Lublin
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8:00 – 12:00
wtorek: 8:00 – 12:00
środa: 8:00 – 12:00
Telefon: +48 81 440 53 93; +48 571 801 445
E-mail: oddzial.lubelski@kif.info.pl
kif.info.pl/region-lubelski

BIURO TERENOWE WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

Oddział Małopolski to miejsce przyjazne fizjoterapeutom. Biuro znajduje się z dala od ścisłego centrum miasta i posiada duży  parking tuż przy budynku. Istnieje dwa lata, zwiększając stopniowo zakres swojej działalności. To miejsce spotkań, warsztatów,  wsparcia i informacji. 

W początkowym okresie istnienia priorytetem było nawiązanie współpracy z władzami województwa. Odbyły się spotkania z przedstawicielami: Urzędu Wojewódzkiego, NFZ oraz izb  innych zawodów medycznych. Przedstawiciele KRF zapoznali  przybyłych gości z działaniami Krajowej Izby Fizjoterapeutów  oraz przekazali istotne informacje dotyczące zawodu fizjoterapeuty. 

Zaowocowało to wspólnymi projektami, zwłaszcza w trudnym  okresie pandemii, tj. wdrożeniem jak najszybciej rehabilitacji dla  osób po przebytej chorobie COVID-19 czy przygotowaniem specjalistycznych materiałów, które potem dostarczano do przy-  chodni i szpitali. 

Inny zakres działań to bezpłatne warsztaty dla fizjoterapeutów.  W naszym lokalu odbyło się ich już sporo i cieszą się dużym  zainteresowaniem. W biurze jest też możliwość spotkania się  z przedstawicielem KRF z naszego regionu. 

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego. 

Roxana Wojtas-Tabiś, office manager

Małopolski Oddział Terenowy Biura Krajowej Izby Fizjoterapeutów
ul. Christo Botewa 14, 30-798 Kraków
Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku 8:00-16:00
Telefon: +48 12 362 69 01, +48 571 801 586
E-mail: oddzial.malopolski@kif.info.pl
kif.info.pl/region-malopolski

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
1
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry