Teraz czytasz
Dr Marta Canis-Parera: Koncepcja „Back Mice”

 

Dr Marta Canis-Parera: Koncepcja „Back Mice”

„Nowe zastosowanie „suchej igły” w bólach krzyża – koncepcja Back Mice” – to warsztaty do udziału, w których podczas II Kongresu KIF zaprasza prowadząca – dr Marta Canis-Parera. Dr Parera przyleci do Polski ze swoją pacjentką dr. Martą Exposito Izquierdo.

„Interdyscyplinarność przyszłością rehabilitacji” jest hasłem organizowanego w Krakowie w dniach 12–15 czerwca II Kongresu KIF.  W programie znajdziesz m.in. kilkadziesiąt sesji naukowych, ponad sto warsztatów, sesje dla młodych adeptów fizjoterapii, sesje otwarte. Aby ułatwić Ci wybór, rozpoczynamy prezentację sylwetek wykładowców.

─ Jestem podekscytowana propozycją zaprezentowania naszych odkryć na temat „Back Mice” na II Kongresie KIF. Termin „Back Mice” został spopularyzowany przez dra Petera Curtisa w latach 90. i odnosi się do wyczuwalnych palpacyjnie, intrygujących guzków tłuszczowych w dolnej części pleców. Chociaż guzki te są czasami bezbolesne, u niektórych osób mogą powodować silny ból podczas badania. W ciągu ostatnich siedmiu lat mój zespół i ja poświęciliśmy się badaniu tego stanu, który jest związany z bólem dolnej części pleców, ze szczególnym naciskiem na zrozumienie i leczenie tego typu zapalenie powięzi przy użyciu zmodyfikowanej techniki suchej igły. Zawsze – napędzana dziecięcą ciekawością, aby lepiej zrozumieć świat – wiedziałam, że moją pasją będzie prowadzenie badań. Jako wiceprezes Fasciopathies Research Foundation, jestem obecnie głęboko zaangażowana w rozwój badań naukowych i rozpowszechnianie wiedzy na temat powięzi, które są głównym celem moich działań zawodowych – mówi dr Marta Canis-Parera.

Dr Marta Cañis Parera, lekarz medycyny, pracuje na oddziale ratunkowym szpitala del Vendrell oraz zajmuje się badaniami podstawowymi. Ukończyła studia medyczne i chirurgiczne na UAB (Barcelona) oraz studia magisterskie z medycyny ratunkowej i intensywnej terapii na UB (Barcelona). Obecnie kończy doktorat na URV (Reus, 2018-obecnie), koncentrując się na zjawisku „Back Mice” i jego związku z niespecyficznym bólem dolnego odcinka kręgosłupa. Jest twórczynią strony internetowej www.backmice.info i kanału YouTube Back Mice, platform, za pośrednictwem których rozpowszechnia wyniki swoich badań. Od lutego 2024 r. pełni funkcję wiceprezesa Fundacji Badań nad Fasciopatią (www.fasciopathiesresearchfoundation.org), zajmującej się pogłębianiem zrozumienia związku między przewlekłym bólem a dysfunkcją powięzi powierzchownej (powięzi tłuszczowej).

Redakcja poleca

***

II Kongres KIF „Interdyscyplinarność przyszłością rehabilitacji”
Warsztaty: Nowe zastosowanie “suchej igły” w bólach krzyża
– koncepcja “Back Mice”.
14 czerwca (piątek). Dwie grupy: godz. 12:45-14.15 oraz 16.45-18.15

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
1
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry