Teraz czytasz
Nagroda „Menedżer Zdrowa” dla prezesa KIF

 

Nagroda „Menedżer Zdrowa” dla prezesa KIF

Dr hab. n. med. Maciej Krawczyk odebrał 16 stycznia 2020 r., podczas uroczystej gali zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie, prestiżową nagrodę „Menedżer Zdrowia”.

Została przyznana w uznaniu wielu zasług Macieja Krawczyka, który – jak czytamy w uzasadnieniu – „(…) jest jednym z twórców i inicjatorów powstania najmłodszego w Polsce samorządu zawodowego(…). Sukcesy Macieja Krawczyka to konsolidacja środowiska, wprowadzenie po raz pierwszy w Polsce wytycznych udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu fizjoterapii i opisywania ich w dokumentacji medycznej zgodnie ze stworzoną przez WHO Międzynarodową Klasyfikacją Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (International Classification of Functioning, Disability and Health – ICF), a także wprowadzenie jednolitych standardów nauczania na uczelniach. Dzięki niemu po raz pierwszy od ponad 15 lat NFZ zmienił wycenę świadczeń fizjoterapeutycznych”.

Pozostałymi laureatami nagrody zostali: założyciel Fundacji na Rzecz Rozwoju ICZMP – prof. Maciej Banach oraz ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej SPSK im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – prof. Iwona Niedzielska.

Redakcja poleca

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry