Nagroda „Menedżer Zdrowa” dla prezesa KIF

Dr hab. n. med. Maciej Krawczyk odebrał 16 stycznia 2020 r., podczas uroczystej gali zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie, prestiżową nagrodę „Menedżer Zdrowia”.

Została przyznana w uznaniu wielu zasług Macieja Krawczyka, który – jak czytamy w uzasadnieniu – „(…) jest jednym z twórców i inicjatorów powstania najmłodszego w Polsce samorządu zawodowego(…). Sukcesy Macieja Krawczyka to konsolidacja środowiska, wprowadzenie po raz pierwszy w Polsce wytycznych udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu fizjoterapii i opisywania ich w dokumentacji medycznej zgodnie ze stworzoną przez WHO Międzynarodową Klasyfikacją Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (International Classification of Functioning, Disability and Health – ICF), a także wprowadzenie jednolitych standardów nauczania na uczelniach. Dzięki niemu po raz pierwszy od ponad 15 lat NFZ zmienił wycenę świadczeń fizjoterapeutycznych”.

Pozostałymi laureatami nagrody zostali: założyciel Fundacji na Rzecz Rozwoju ICZMP – prof. Maciej Banach oraz ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej SPSK im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – prof. Iwona Niedzielska.

Redakcja poleca

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
znajdzfizjoterapeute.pl     kif.info.pl

Do góry