Teraz czytasz
Tylko fizjoterapeuci mają bezpłatną aplikację dokumentującą pracę

 

Tylko fizjoterapeuci mają bezpłatną aplikację dokumentującą pracę

Krajowa Izba Fizjoterapeutów jest jedynym samorządem medycznym w Polsce, który udostępnia swoim członkom narzędzie do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej – mówi Ernest Wiśniewski, wiceprezes KRF ds. rozwoju i zarządzania finansami.

W połowie kwietnia 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia¹ nakładające na fizjoterapeutów obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej oraz stosowania Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF). Od 1 stycznia 2021 r. wymóg ten wchodzi w życie i każda działalność fizjoterapeutyczna będzie musiała być w ten sposób dokumentowana. – Mogę zapewnić, że do tego czasu większość czynnych zawodowo fizjoterapeutów będzie miała możliwość korzystania z Finezjo, czyli bezpłatnej aplikacji do prowadzenia dokumentacji – podkreśla Ernest Wiśniewski.

Pierwsi dostęp do aplikacji uzyskali fizjoterapeuci prowadzący indywidualne praktyki fizjoterapeutyczne. Od ponad dziewięciu miesięcy grono użytkowników programu stale się powiększa, a sama aplikacja zyskuje kolejne funkcjonalności. Trwają ostatnie prace nad uruchomieniem wersji Finezjo 2.0 dla podmiotów leczniczych. Tym samym zapewniony zostanie dostęp do tego narzędzia dla większości fizjoterapeutów, którzy zdecydują się skorzystać z oferty Izby.

Argumentów „za” jest wiele. Najbardziej prozaiczny to koszty – aplikacja dla czynnych zawodowo fizjoterapeutów jest całkowicie bezpłatna, a podobne komercyjne programy kosztują w granicach 80-100 zł miesięcznie. Najważniejsze jest jednak to, że Finezjo to nie jest gadżet ułatwiający codzienne funkcjonowanie fizjoterapeuty. Jest to w pełni profesjonale narzędzie, jedyne na polskim rynku zgodne z wytycznymi KRF i międzynarodową klasyfikacją ICF. Projektowane w duchu światowej reformy rehabilitacji, której celem jest wprowadzenie nowoczesnych standardów opieki fizjoterapeutycznej, digitalizacji zawodu oraz wypełniającej obowiązki sprawozdawcze poszczególnych państw członkowskich WHO.

Redakcja poleca

1. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 kwietnia 2020 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry