Teraz czytasz
World Physiotherapy podsumowuje 2020 r.

World Physiotherapy podsumowuje 2020 r.

Dr Dalia Woźnica

World Physiotherapy (WP), zrzeszające 122 organizacje członkowskie, co roku aktualizuje dane dotyczące fizjoterapeutów na świecie. Rozesłane w czerwcu 2020 r. ankiety pozwoliły zobrazować obecny stan światowych rynków fizjoterapeutycznych i porównać dane z wcześniejszymi statystykami. 111 państw członkowskich odpowiedziało na zadane pytania, co umożliwiło WP przygotowanie raportów w postaci przejrzystych infografik dla każdego regionu i kraju osobno. Tegoroczne zestawienie ma szczególną rangę, ponieważ obrazuje także globalne działania związane z kryzysem pandemicznym.

Oto najważniejsze statystyki dotyczące Polski oraz zestawienie dotyczące podjętych w Europie działań kryzysowych w związku z pandemią COVID-19:

  • Polscy fizjoterapeuci, zarejestrowani w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów, stanowili 20% społeczności zawodowej zrzeszonej w europejskim regionie WP oraz 10% na całym świecie.
  • Region europejski WP powiększył się w stosunku do 2019 r. o 51% fizjoterapeutów, co daje liczbę 157 tys. nowych fizjoterapeutów zrzeszonych w 41 państwach członkowskich regionu.
  • 76% państw członkowskich z naszego regionu udowodniło, że może prowadzić telerehabilitację.

Poniżej prezentujemy grafiki z danymi dotyczącymi wpływu pandemii na Region Europejski World Physiotherapy.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
1
Przykro
0
Super
1
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
znajdzfizjoterapeute.pl     kif.info.pl

Do góry