Teraz czytasz
World Physiotherapy podsumowuje 2020 r.

 

World Physiotherapy podsumowuje 2020 r.

World Physiotherapy (WP), zrzeszające 122 organizacje członkowskie, co roku aktualizuje dane dotyczące fizjoterapeutów na świecie. Rozesłane w czerwcu 2020 r. ankiety pozwoliły zobrazować obecny stan światowych rynków fizjoterapeutycznych i porównać dane z wcześniejszymi statystykami. 111 państw członkowskich odpowiedziało na zadane pytania, co umożliwiło WP przygotowanie raportów w postaci przejrzystych infografik dla każdego regionu i kraju osobno. Tegoroczne zestawienie ma szczególną rangę, ponieważ obrazuje także globalne działania związane z kryzysem pandemicznym.

Oto najważniejsze statystyki dotyczące Polski oraz zestawienie dotyczące podjętych w Europie działań kryzysowych w związku z pandemią COVID-19:

  • Polscy fizjoterapeuci, zarejestrowani w Krajowej Izbie Fizjoterapeutów, stanowili 20% społeczności zawodowej zrzeszonej w europejskim regionie WP oraz 10% na całym świecie.
  • Region europejski WP powiększył się w stosunku do 2019 r. o 51% fizjoterapeutów, co daje liczbę 157 tys. nowych fizjoterapeutów zrzeszonych w 41 państwach członkowskich regionu.
  • 76% państw członkowskich z naszego regionu udowodniło, że może prowadzić telerehabilitację.

Poniżej prezentujemy grafiki z danymi dotyczącymi wpływu pandemii na Region Europejski World Physiotherapy.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
1
Przykro
0
Super
1
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry