Teraz czytasz
Konieczne jest zwiększenie nakładów finansowych z budżetu państwa

 

Konieczne jest zwiększenie nakładów finansowych z budżetu państwa

Obserwując publiczny sektor ochrony zdrowia, z którym mam przyjemność współpracować od kilku lat jako fizjoterapeuta, stwierdzam, iż jest on niedofinansowany oraz wymaga wielu zmian. Poziom wydatków na służbę zdrowia w Polsce odbiega od wartości notowanych w większości krajów europejskich. W celu zwiększenia dostępu do świadczeń medycznych oraz poprawy sytuacji kadr medycznych, konieczne jest zwiększenie nakładów finansowych z budżetu państwa. Był to główny postulat, który skłonił mnie do wzięcia udziału w strajku medyków.

Chęć pomocy pacjentom oraz zachęcanie do aktywnego trybu życia było dodatkowym argumentem wizyty w Białym Miasteczku 2.0.

W trakcie mojego dyżuru w białym miasteczku trwał dzień rehabilitacji kardiologicznej. Do dyspozycji pacjentów był cykloergometr rowerowy, dzięki któremu mogli przeprowadzić trening wytrzymałościowy oraz sprawdzić zapis EKG podczas wysiłku fizycznego. Dodatkowo udzieliłem wielu porad odnośnie aktywności fizycznej oraz profilaktyki sercowo-naczyniowej. Jest ona szczególnie ważna, gdyż zdecydowanie lepiej zapobiegać incydentom sercowo naczyniowym w ramach profilaktyki pierwotnej lub wtórnej niż leczyć. Był to mile spędzony czas, podczas którego razem z pacjentami wspólnie głosiliśmy motto: RUCH to zdrowie!

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
1
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry