Teraz czytasz
Przedstawiciele KIF zaproszeni do grupy eksperckiej WHO

 

Przedstawiciele KIF zaproszeni do grupy eksperckiej WHO

Dr hab. n. med. Maciej Krawczyk – prezes KIF wraz z Weroniką Krzepkowską z Zespołu ds. Międzynarodowych zostali zaproszeni przez dyrektora departamentu chorób niezakaźnych i niepełnosprawności WHO dr. Etienne’a Kruga do udziału w konsultacjach grupy eksperckiej „Ocena Funkcjonowania” (ang. Assessment of Functioning Stakeholder Consultation).

Dwudniowe spotkanie, które odbyło się 2–3 maja 2019 r., dotyczyło aktualnych wyzwań związanych z ICF i koniecznością monitorowania trzeciego wskaźnika zdrowia – funkcjonowania. Zintegrowanie danych związanych z poziomem funkcjonowania z aktualnymi systemami informacji zdrowotnej jest dużym wyzwaniem, ale jest kluczowe dla dobrego planowania i zapewnienia rehabilitacji – rehabilitacji opartej na dowodach. Przedstawiciele WHO zdają sobie jednak sprawę, że prawidłowe zbieranie takich danych może stanowić ogromne wyzwanie dla państw członkowskich.

Celem spotkania było przedstawienie proponowanej przez WHO strategii gromadzenia i wykorzystywania informacji dotyczących funkcjonowania na wszystkich poziomach systemu opieki zdrowotnej, a także ocena możliwości ich wprowadzenia na rynkach lokalnych. Uczestnicy byli także proszeni o określenie lokalnych barier, które mogą stanowić problem we wdrażaniu wytycznych WHO. Wspólnie omówiono również strategiczne kierunki programu badań celem ciągłego usprawniania gromadzenia i wykorzystania danych na temat trzeciego wskaźnika zdrowia.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
4
Przykro
0
Super
5
wow
6
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry