Teraz czytasz
Finezjo. Aplikacja dla fizjoterapeutów, jakiej jeszcze nie było!

 

Finezjo. Aplikacja dla fizjoterapeutów, jakiej jeszcze nie było!

Czy istnieje aplikacja stworzona z myślą o potrzebach fizjoterapeutów i ich pracy? Dziś mogę śmiało powiedzieć: istnieje i nazywa się Finezjo. Jej tworzeniu przyświecała idea programu, który będzie uwzględniał specyfikę różnorodności naszej pracy i dostosowywał się do potrzeb użytkowników, a nie odwrotnie. Aplikacja taka mogła powstać tylko przy współpracy z ponad setką praktykujących fizjoterapeutów, którzy dzielili się z zespołem projektantów i programistów swoimi uwagami, opiniami i radami. Na każdym etapie braliśmy pod uwagę zdanie osób testujących program. W ciągu pół roku prac wielokrotnie konsultowaliśmy jego makiety z praktykującymi fizjoterapeutami. Wszystko z myślą o wygodzie przyszłych użytkowników.

Nie jest łatwo zaprojektować na tyle uniwersalny system, aby był on użyteczny dla wszystkich fizjoterapeutów, uwzględniając specyfikę różnych specjalności: od fizjoterapii ortopedycznej, poprzez neurologiczną, kardiologiczną po pediatryczną i uroginekologiczną. Każda z nich ma bowiem swoje testy diagnostyczne, nierzadko własną terminologię i metody ewaluacji postępów terapii.

Dlatego od samego początku postawiliśmy na ścisłą współpracę z fizjoterapeutami, którzy zajmują się różnymi dziedzinami. Pierwsze informacje zwrotne dotyczące planowanej zawartości modułów Finezjo otrzymaliśmy od ekspertów Izby, którzy prowadzą szkolenia z zakresu dokumentacji medycznej. Wnieśli oni szczególnie cenny wkład w budowę uniwersalnego narzędzia diagnostycznego i dokumentującego pracę z pacjentem.

Miesiąc temu przeprowadziliśmy badania jakościowe, na które składały się wywiady pogłębione (IDI) oraz testy użyteczności (User Experience, UX). Badania UX służą testowaniu aplikacji pod względem funkcjonalności, designu, przejrzystości oraz intuicyjności systemu. Wyniki tych testów przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Do największych zalet Finezjo, oprócz jej uniwersalności, możemy zaliczyć zdolność dostosowywania się do indywidualnych potrzeb użytkownika, który prowadzony jest niemal „za rękę” podczas wypełniania dokumentacji medycznej. System oferuje szereg dodatkowych, pomocnych funkcji merytorycznych, takich jak podpowiedzi, samouczki, sugerowanie testów funkcjonowania, bazę filmów instruktażowych, ułatwione wpisywanie odpowiednich kodów ICF, a także podręczną bazę przeciwwskazań. Ale to jeszcze nie wszystko! Aplikacja Finezjo wysyła wiadomości SMS do pacjentów z przypomnieniem o wizycie!

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa w aplikacji Finezjo uchronią użytkowników przed skutkami nieprzewidzianych wypadków losowych, na przykład awarii zasilania podczas tworzenia dokumentacji. Wszystkie dane, które wpisujemy w dokumentacji naszych pacjentów, będą więc bezpieczne i jednocześnie zawsze pod ręką!

Redakcja poleca

Dla mnie jednak najistotniejsza jest otwarta formuła Finezjo. Stawiamy bowiem na jej ciągłe rozwijanie, ulepszanie i rozszerzanie funkcjonalności. Badania potwierdziły, że kolejne kroki, które pragniemy podjąć, aby rozwinąć Finezjo, są właściwe. Planujemy stworzenie dedykowanej karty badania pacjenta pediatrycznego, wdrożenie modułów współpracy z NFZ oraz związanych z księgowością, ale przede wszystkim poszerzenie zakresu grupy docelowej o podmioty lecznicze i praktyki grupowe.

Już niebawem uruchomiona zostanie wersja beta programu. Mam więc przyjemność zaprosić Cię do grona pierwszych użytkowników Finezjo! Już ponad tysiąc osób zadeklarowało chęć korzystania z pierwszej odsłony aplikacji. Dołącz do nas i podziel się swoimi wrażeniami. Chciałbym, by aplikacja Finezjo była naszym wspólnym dziełem.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
6
Przykro
1
Super
4
wow
2
Wrr
1

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry