Teraz czytasz
Uaktualnione wydanie broszury dla pacjentów już jest dostępne!

 

Uaktualnione wydanie broszury dla pacjentów już jest dostępne!

W ostatnich dniach sierpnia br. Biuro Regionalne WHO dla Europy opublikowało nowe, zaktualizowane wydanie broszury „Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19”.

Przypominamy, że pierwsza edycja okazała się niezwykle wartościowym i pomocnym materiałem dla pacjentów. Polskie tłumaczenie było najczęściej pobieranym ze strony internetowej WHO dokumentem w regionie, a poradnik w wersji drukowanej KIF rozdystrybuowała w kraju w nakładzie blisko 100 tys. egzemplarzy, zarówno do dużych szpitali, jak i niewielkich gabinetów.

Nowe wydanie Krajowa Izba Fizjoterapeutów niezwłocznie przetłumaczyła na język polski i od października jest już ono dostępne jako oficjalny dokument WHO, który można bezpłatnie pobrać i udostępniać potrzebującym.

Co nowego w poradniku?

W poradniku znajdziemy zaktualizowane i nowe informacje opracowane na podstawie badań przeprowadzonych w przeciągu ostatniego roku dotyczących COVID-19 i powrotu do zdrowia po jego zakończeniu. Nad broszurą pracowali specjaliści z dziedziny rehabilitacji w porozumieniu z osobami przechodzącymi rekonwalescencję po zakażeniu SARS-CoV-2.

Redakcja poleca

Poradnik zawiera kilka praktycznych porad związanych z najczęściej występującymi objawami. Nowe sekcje to m. in. wskazówki dotyczące radzenia sobie ze zmęczeniem, porady żywieniowe, informacje o możliwościach łagodzenia bólu czy związane z powrotem do pracy. Dodatkowo – dzienniczek obserwacji objawów.

apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/345526/WHO-EURO-2021-855-40590-60513-pol.pdf?sequence=1&isAllowed=y)

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
1
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry