Teraz czytasz
Nasze święto!

 

Nasze święto!

8 września 2020 obchodziliśmy Światowy Dzień Fizjoterapii. Co roku cały świat z inicjatywy World Physiotherapy promuje w tym szczególnym dniu zawód fizjoterapeuty i podkreśla na arenie międzynarodowej jego znaczenie w sektorze zdrowia.

Tematem tegorocznej odsłony Światowego Dnia Fizjoterapii było zaangażowanie fizjoterapeutów w walkę z COVID-19. Materiały w tej tematyce, przygotowane przez World Physiotherapy, udostępnione zostały na ich stronie w 51 językach, także po polsku.

Fizjoterapia w dobie pandemii

Stowarzyszenia zawodowe z różnych stron świata publikowały zarówno w mediach społecznościowych, jak i szanujących się czasopismach popularnonaukowych, zdjęcia z obchodów tego szczególnego dnia i artykuły dotyczące pracy fizjoterapeutów w kryzysie. Organizowano wirtualne debaty dotyczące przyszłości fizjoterapii. Podkreślano udział fizjoterapeutów w walce z chorobą COVID-19. Rozwieszano plakaty informacyjne, publikowano wypowiedzi pacjentów i światowych liderów, a także organizowano konkursy promujące zawód w społeczeństwie. Wszystko po to, aby przypomnieć, że także fizjoterapeuci są ważnym elementem zespołowej walki z pandemią i także oni angażują się w pomoc pacjentom dotkniętym chorobą. Podkreślano na każdym kroku, że udział fizjoterapeutów w leczeniu pacjentów z COVID-19 odbywał się zarówno w pierwszej linii frontu – na oddziałach intensywnej terapii, w ambulatorium – jak i w terapii domowej jako teleporady. Widoczna solidarność fizjoterapeutów podczas #WorldPTDay2020 pozwoliła nam nabrać nadziei i siły na przyszłość.

Obchody w Polsce

KIF z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii wydał specjalny, międzynarodowy „Głos Fizjoterapeuty”, który został rozesłany do wszystkich kluczowych instytucji związanych z sektorem zdrowia na świecie. W „Voice of Physiotherapist” opisaliśmy zmagania i doświadczenia polskich fizjoterapeutów z pandemią oraz główne działania sztabu kryzysowego KIF. [https://glosfizjoterapeuty.pl/voice-of-physiotherapist]

Dodatkową inicjatywą z okazji naszego święta było ogłoszenie konkursu na plakat pod hasłem: „Fizjoterapia porusza – dosłownie i w przenośni”. W konkursie mogą wziąć udział także fizjoterapeuci. Nagrodzone prace będą prezentowane w ramach kampanii społecznych organizowanych przez KIF, aby w ten sposób budować świadomość zawodu i wiedzę na temat fizjoterapii [https://fizjoterapiaporusza.pl/konkurs]

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
2
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry