Teraz czytasz
Fizjoterapia porusza Powstańców Warszawskich

 

Fizjoterapia porusza Powstańców Warszawskich

Krajowa Izba Fizjoterapeutów objęła opieką Powstańców Warszawskich. Jest to kolejna odsłona ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz fizjoterapii, prowadzonej od 2019 r. pod hasłem „Fizjoterapia porusza”. Celem kampanii jest promocja fizjoterapii i pokazanie, że nie jest ona jedyne dodatkiem do leczenia, a jego istotną częścią, pozytywnie wpływającą na podnoszenie jakości życia. Projekt realizują wspólnie Krajowa Izba Fizjoterapeutów oraz Stowarzyszenie Monopol Warszawski.

– Pandemia nie oszczędziła nikogo i niczego. Wpłynęła również na formę opieki nad Powstańcami. Gdy w marcu zapadła decyzja o tymczasowym zamknięciu Domu Powstańców Warszawskich, trzeba było przeorganizować system pomocy, aby dotrzeć do potrzebujących, którzy nagle zostali zamknięci w czterech ścianach. Ale dzięki ludziom dobrej woli, dzięki Krajowej Izbie Fizjoterapeutów, Powstańcy będą mieli dostęp do najlepszej opieki – mówi Janusz Owsiany, prezes Stowarzyszenia Monopol Warszawski.

Fizjoterapeuci po przeprowadzeniu badania fizjoterapeutycznego planują indywidualną terapię dostosowaną do potrzeb każdego z podopiecznych. Celem terapii jest przywrócenie i utrzymanie w sprawności i tym samym poprawę kondycji psychicznej oraz jakości życia Powstańców. Raz w miesiącu fizjoterapeuta dokonuje ewaluacji planu terapii. Udziela także pacjentowi i jego opiekunom zaleceń co do dalszego postępowania fizjoterapeutycznego.

– Przymusowe pozostanie w domach i ograniczenie kontaktów z innymi w okresie pandemii może spowodować znaczne ograniczenia aktywności fizycznej wśród osób starszych. Już kilkudniowa absencja ruchowa może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu. A wiemy, że starsze osoby niestety nie miały innego wyjścia. Wspólnie ze stowarzyszeniem Monopol Warszawski postanowiliśmy objąć opieką kilku Powstańców Warszawskich, którzy potrzebują wsparcia – mówi dr hab. n. med. Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Redakcja poleca

Wspólna akcja KIF i Stowarzyszenia Monopol Warszawski spotkała się z dużym zainteresowanie mediów – m.in. obszerną relację umieszczono w głównym wydaniu „Wydarzeń” w telewizji Polsat.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry