Teraz czytasz
Małżeństwo fizjoterapeutów otworzyło punkt szczepień

 

Małżeństwo fizjoterapeutów otworzyło punkt szczepień

  • W naszej gminie początkowo nie mieliśmy punktu szczepień. Było to dużym kłopotem zwłaszcza dla osób, które nie miały możliwości dojazdu do sąsiedniej gminy – mówią Patrycja i Dawid Liebrechtowie, którzy podjęli się zorganizowania punktu szczepień.

Ponieważ prowadzimy już Centrum Medyczne, otrzymaliśmy zapytanie od włodarzy miasta, czy nie podjęlibyśmy się wyzwania stworzenia punktu szczepień w naszej gminie. Musimy przyznać, że nie było to najłatwiejsze zadanie.

Najpierw podjęliśmy odpowiednie kroki w celu uzyskania uprawnień do szczepień oraz złożyliśmy odpowiednie dokumenty w oddziale NFZ. I pozostało nam czekać. A czekaliśmy długo – dopiero po siedmiu tygodniach skontaktowano się z nami telefonicznie. Kolejnym krokiem była wizytacja kontrolna, na podstawie której oceniano, czy stworzony przez nas punkt spełnia wszystkie wymogi. I znów… czekaliśmy. Tym razem na otrzymanie pozytywnej decyzji NFZ, dostępu do internetowego Systemu Dystrybucji Szczepionek, Systemu e-rejestracji i e-gabinetu. Finalnie otworzyliśmy Punkt Szczepień Populacyjnych w gminie Krajenka w województwie wielkopolskim.

Pierwsze szczepienia w naszym punkcie odbyły się 21 lipca 2021 r. Musieliśmy powołać zespół kwalifikująco-szczepiący, w skład którego wchodzą: lekarz i magister farmacji, którzy kwalifikują pacjentów oraz my, dwoje magistrów fizjoterapii. Dawid szczepi pacjentów, Patrycja zajmuję się całą resztą (rejestracją pacjentów, prowadzeniem dokumentacji, wydawaniem zaświadczeń i certyfikatów, kierowanie ruchem podczas szczepień, kontrolą nad pacjentem bezpośrednio po szczepieniu).

Do połowy sierpnia br. zostało zaszczepionych u nas prawie 300 osób. Ponieważ zainteresowanie pacjentów jest naprawdę duże, przewidujemy, że do końca sierpnia zaszczepimy drugie tyle.

Jesteśmy zadowoleni z możliwości wykonywania szczepień przez fizjoterapeutów. Tym bardziej, że pomogliśmy wielu osobom zaszczepić się w miejscu zamieszkania.

Zdarzył nam się tylko jeden nieprzyjemny incydent – na szczepienie zgłosił się pacjent pod wpływem alkoholu. W związku z ostatnimi wydarzeniami w Polsce (dewastacja punktów szczepień) mamy zapewnione wsparcie policji. Liczymy, że nigdy z tej formy pomocy nie będziemy musieli korzystać.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
4
Przykro
0
Super
4
wow
2
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry