Drodzy Czytelnicy,
Zapraszamy do lektury kolejnego wydania „Głosu Fizjoterapeuty”!
Minione dwa miesiące to dla przedstawicieli zawodów medycznych bardzo trudny czas. Od 11 września br. ramię w ramię protestują – lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy, diagności i analitycy, radiolodzy oraz oczywiście fizjoterapeuci. Wspólnie walczą o poprawę funkcjonowania systemu refundowanej ochrony zdrowia, bo jak mówi hasło protestu „Publiczna Ochrona Zdrowia Kona”.
Tej jakże ważnej dla nas, ale i dla naszych pacjentów sytuacji poświęcamy TEMAT NUMERU. Opisujemy przyczyny i przebieg protestu, przedstawiamy postulaty środowisk medycznych, ale też oddajemy głos tym, który jako wolontariusze zaangażowali się w dyżury w FizjoNamiocie, działającym nieprzerwanie w Białym Miasteczku 2.0.
Bohaterką PASJONATÓW jest tym razem Lidia Koktysz, fizjoterapeutka, wykładowczyni akademicka i wiceprzewodnicząca związku zawodowego „Fizjoterapia”.
W numerze wracamy także do tematyki fizjoterapii w sporcie, tym razem w nieco innym wydaniu. Zakończone Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio przyniosły naszej reprezentacji 25 medali. Jest to zasługa nie tylko zawodników, ale również pracujących z nimi fizjoterapeutów. Przeczytaj o specyfice pracy fizjoterapeuty w SPORCIE OzN.
Oprócz tego w „Głosie” znajdziesz:
Z DZIAŁAŃ KIF – Relację z wizyty w Polsce Jonathona Krugera dyrektora generalnego World Physiotherapy;
PRAWO W PRAKTYCE – Czy porady fizjoprofilaktyczne należy odnotowywać w dokumentacji medycznej?
ZE ŚWIATA – Francuscy fizjoterapeuci nie mogą pracować nie będąc zaszczepionymi przeciw COVID-19;
NOWOŚĆ NASZE BIURO – Chcesz poznać pracę KIF od kuchni? Rozpoczynamy cykl prezentacji poszczególnych działów biura samorządu. Na pierwszy ogień idzie Dział Obsługi Fizjoterapeutów!
A także wiele innych wartościowych treści z kraju i ze świata oraz krzyżówka z nagrodami!