Teraz czytasz
Samodzielność zawodowa

 

Samodzielność zawodowa

  • Czy fizjoterapeuta, który skończył studia jednolite w 2022 r., może samodzielnie wykonywać zawód?

KIF otrzymuje wiele zapytań związanych z wykonywaniem zawodu. Na łamach „Głosu” będziemy publikować odpowiedzi na te najczęściej zadawane.

Czy fizjoterapeuta, który skończył studia jednolite w 2022 r., może samodzielnie wykonywać zawód?

Zmiana przepisów wprowadzona 2 września 2022 r. zniosła obowiązek zdania Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego (PEF). Natomiast nie dokonano zmian w zakresie uprawnień fizjoterapeutów co do samodzielności udzielania świadczeń zdrowotnych. Zgodnie z art. 4 ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty świadczeń zdrowotnych może samodzielnie udzielać fizjoterapeuta, który posiada tytuł magistra uzyskany:

1) po ukończeniu jednolitych pięcioletnich studiów wyższych w zakresie fizjoterapii, które rozpoczął na takim kierunku po 1 października 2017 r. albo

Redakcja poleca

2) po ukończeniu studiów przygotowujących do wykonywania zawodu fizjoterapeuty, które rozpoczął po roku akademickim 2018/2019.

Zatem w momencie otrzymania prawa wykonywania zawodu taki fizjoterapeuta może wykonywać pełen zakres czynności zawodowych na poziomie rozszerzonym, zgodnie z zadaniami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2018 r. w sprawie szczegółowego wykazu czynności zawodowych fizjoterapeuty.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
1
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
znajdzfizjoterapeute.pl     kif.info.pl

Do góry