Teraz czytasz
Fizjoterapeuta czy „trener skutecznego wykonania”?

 

Fizjoterapeuta czy „trener skutecznego wykonania”?

Każdy sportowiec, aby być na szczycie, musi dbać o swoją formę 24 godziny na dobę. To samo dotyczy kierowców Formuły 1. Znanemu i sześciokrotnemu mistrzowi świata Lewisowi Hamiltonowi od 2016 r. towarzyszy szwajcarska fizjoterapeutka Angela Cullen.

Cullen odpowiada m.in. za jego dietę, odpowiednią higienę snu, plany podróży i trening mentalny. Jej zadaniem jest utrzymanie kierowcy w jak najlepszej kondycji psychicznej i fizycznej. Angela pełni również funkcję osobistej asystentki, szoferki, kelnerki, a nawet pomaga Hamiltonowi w budzeniu się. Cały program zdrowotny rajdowca oparto na technologii NASA.

Angela Cullen podkreśla, że na zewnątrz jest postrzegana przede wszystkim jako fizjoterapeutka, ale w rzeczywistości jest „trenerką wydajności, skutecznego wykonania” (ang. performance coach) Hamiltona. Podczas weekendu startowego jej głównym zadaniem jest „wyeliminowanie wszelkich czynników zewnętrznych”. Innymi słowy: dba o to, aby był on w pełni skoncentrowany na prowadzeniu pojazdu i nie musiał się martwić o nic innego. „Budzę go rano, zamawiam mu jedzenie, prowadzę go na tor, zarządzam całym jego rozkładem zajęć na weekend i po prostu eliminuję wszystko, co mogłoby go rozproszyć, upewniając się, że osiągnie podczas startu 100 proc. swoich możliwości” – opisuje swoje zadania.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
4
Przykro
0
Super
0
wow
1
Wrr
1

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry