Teraz czytasz
Współpraca związków zawodowych i KIF

 

Współpraca związków zawodowych i KIF

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego „Fizjoterapia” i Krajowa Izba Fizjoterapeutów podpisały 2 grudnia deklarację o strategicznej współpracy.

Zostały wypracowane cztery główne postulaty dotyczące wynagrodzeń, wyceny usług fizjoterapeutycznych i standardów pracy oraz szkolenia fizjoterapeutów.

Wszystkie postulaty są dla fizjoterapeutów bardzo ważne. Działamy z myślą o ich zrealizowaniu już od dawna i mamy poczucie, że tylko dzięki zjednoczeniu sił, będziemy mogli liczyć na ich spełnienie. Pojedyncze, nieskoordynowane działania niestety nie przynoszą efektu. Mamy postulaty i pomysł na ich realizację – mówi Ewa Ochrymczuk, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii.

Stawiamy na dialog. Prawdziwy dialog w środowisku, z politykami i pacjentami. Wiemy, że bez ich wsparcia będzie nam trudno zbudować silną pozycję w systemie opieki zdrowia. Dla nas to oczywiste, iż celem naszej pracy jest pomoc pacjentom. Wiemy też, że najlepsi odchodzą z zawodu lub świadczą usługi tylko prywatnie. Nie można im się dziwić. Każdy chce utrzymać rodzinę, a stres, brak perspektyw rozwoju i awansu powoduje szybkie wypalenie zawodowe – uzupełnia Marek Rajkiewicz, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego „Fizjoterapia”.

Redakcja poleca

Nie interesują nas krótkoterminowe rozwiązania. Chcemy zmian systemowych i wspólnie walczymy o nie. Tylko w ten sposób zapewnimy fizjoterapeutom dobrą, czyli odpowiednią do kwalifikacji i jakości niesionej pomocy, pozycję – podkreśla Maciej Krawczyk, prezes KIF.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
znajdzfizjoterapeute.pl     kif.info.pl

Do góry