Teraz czytasz
Szkocja wspiera udział fizjoterapeutów w podstawowej opiece zdrowotnej

 

Szkocja wspiera udział fizjoterapeutów w podstawowej opiece zdrowotnej

W Szkocji liczba fizjoterapeutów pracujących w podstawowej opiece zdrowotnej, jako pierwszym punkcie kontaktu z pacjentem, znacznie wzrosła. Jest to skutek podpisania w 2018 r. ustawy o usługach medycznych.

Od momentu wejścia w życie ustawy odnotowuje się mniejszą liczbę badań zlecanych pacjentom – udział fizjoterapeutów w podstawowej opiece zdrowotnej zminimalizował potrzebę wykonywania badań obrazowych i krwi. Nie ma już także konieczności przepisywania tak dużej liczby leków, jak to było wcześniej.

Wielkim sukcesem reformy jest to, że dzięki łatwiejszemu dostępowi do fizjoterapeuty, udało się ograniczyć liczbę wykonywanych operacji. Pacjenci wracają do zdrowia bez ingerencji chirurgów. Problemy związane z układem mięśniowo-szkieletowym są najczęstszą przyczyną wizyt u lekarza. Z większością ze zgłaszanych objawów wykwalifikowany fizjoterapeuta może sobie sam skutecznie poradzić. Ogranicza to liczbę wtórnych skierowań, prowadzi do dużych oszczędności w służbie zdrowia i odciąża lekarzy pierwszego kontaktu.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry