Teraz czytasz
Co zyskujemy jako członkowie WCPT?

 

Co zyskujemy jako członkowie WCPT?

  • Korzyści wynikające z reprezentacji polskich fizjoterapeutów w Światowej Konfederacji Fizjoterapii można rozpatrywać z kilku perspektyw.

Pierwsza co ja, jako przykładowa Anna Nowak, mogę zyskać na reprezentowaniu mnie w WCPT? Przede wszystkim wiedzę! Dostęp do najbardziej aktualnych informacji w obszarze fizjoterapii. WCPT współtworzy „dobre praktyki”, czyli rozwiązania rekomendowane w różnych obszarach klinicznych. Dzięki temu ja – jako osoba zajmująca się fizjoterapią w sporcie – wiem, do czego dążyć i jak uzyskać niezbędne informacje. Potrzebuję tylko wskazówek dotyczących wykorzystania tej wiedzy w praktyce.

Druga perspektywa jest czysto osobista – przynależenie do podgrupy tematycznej (np. dotyczącej fizjoterapii sportowej) działającej przy WCPT, to gwarancja rozpoznawalności jako specjalistki/specjalisty, co następnie przekłada się na własną zawodową mobilność. Jeżeli ktoś planowałby zmienić miejsce pracy, to dzięki kompetencjom potwierdzonym przez WCPT, nie będzie miał z tym dużego problemu. Gdybym chciała pracować za granicą, to taki „stempel jakości” może być mi pomocny w uzyskaniu zawodowej niezależności. Nie wszystkim jest on zapewne potrzebny, ale możliwość rozwoju poza granicami kraju dla wielu fizjoterapeutów jest atrakcyjną perspektywą. Osobiście uważam też, że uczestnictwo w gremiach międzynarodowych jest także doskonałą okazją do autorefleksji i rozwoju oraz weryfikacji swojej wiedzy.

Na koniec szersza perspektywa – wiedza, kompetencje oraz umiejętności współpracy polskich fizjoterapeutów mogą być implementowane w innych krajach. Obecnie, we współpracy z innymi koleżankami i kolegami z Polski, realizujemy duży projekt międzynarodowy finansowany przez FIFA. Jest to możliwe wyłącznie dzięki naszej rozpoznawalności na arenie międzynarodowej, poprzedzonej wieloma latami starań o przynależność do grona najlepszych specjalistów w obszarze medycyny związanej z futbolem. Jestem przekonana, że idee, które się rodzą w głowach polskich fizjoterapeutów, będą stanowić za jakiś czas cenny wkład w rozwój fizjoterapii na świecie. Potrzeba jedynie zaprezentować je w gremiach międzynarodowych, decyzyjnych – w szczególności WCPT.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry