Teraz czytasz
Inteligentne kombinezony

 

Inteligentne kombinezony

Naukowcy z uniwersytetu w Helsinkach opracowali innowacyjny kombinezon, który rejestruje spontaniczne ruchy niemowląt już od piątego miesiąca życia. Informacje zebrane przy pomocy kombinezonu mają pomagać m.in. w ujawnianiu nieprawidłowości w rozwoju neurologicznym dzieci.

Ocena spontanicznych i dobrowolnych ruchów jest częścią badania neurologicznego niemowląt. Wcześniej jednak ocena ilościowa spontanicznej ruchliwości dziecka w jego naturalnym środowisku nie była możliwa. Dzieci są przede wszystkim oceniane jakościowo w gabinecie lekarskim lub fizjoterapeutycznym. Codzienne zachowanie niemowlęcia niekoniecznie odpowiada więc temu, co można zaobserwować podczas badania. Kombinezon opracowany przez Finów ma to zmienić. Dziecko może zostać odesłane do domu w kombinezonie i być dzięki niemu obserwowane i monitorowane przez cały dzień. Następnie kombinezon zostaje zwrócony do szpitala, gdzie dane zebrane przy jego pomocy są sczytywane i analizowane.

Naukowcy z Uniwersytetu Helsińskiego tłumaczą, że pomiary mają zapewnić bardzo precyzyjne wykrywanie zmienności w ruchliwości niemowląt od wieku pięciu miesięcy, czego nie potrafiły do tej pory robić tzw. inteligentne ubrania medyczne.

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
1
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry