Teraz czytasz
Naszym celem jest stworzenie rozpoznawalnego na świecie czasopisma promującego polską fizjoterapię

 

Naszym celem jest stworzenie rozpoznawalnego na świecie czasopisma promującego polską fizjoterapię

Z prezesem KIF dr hab. n. med. Maciejem Krawczykiem rozmawia redaktor naczelny „MM” Andrzej Permoda.

AP: Krajowa Izba Fizjoterapeutów wspólnie z Polskim Towarzystwem Medycyny Manualnej podjęła decyzję o przeniesieniu autorskich praw majątkowych do czasopisma „Medycyna Manualna”. Wskutek podpisanej umowy „Medycyna Manualna” będzie wydawana już jako czasopismo naukowe KIF?

MK: Jak najbardziej. Rozwój nauki to jedno z zadań nałożonych na KIF przez Ustawę o zawodzie fizjoterapeuty. Wprowadzenie własnego czasopisma było naszym celem od dłuższego czasu.

AP: Czy czasopismo będzie wydawane w dotychczasowej formie?

MK: Do końca roku planujemy wydawać wersję papierową. Równolegle chcemy uruchomić dostęp elektroniczny w formule open access.

AP: „Medycyna Manualna” jest recenzowanym periodykiem naukowym o ugruntowanej na rynku pozycji. A jakie cele stawia sobie i naszym Czytelnikom nowy wydawca?

MK: Zmiany będą wprowadzane ewolucyjnie. Celem jest stworzenie rozpoznawalnego na świecie czasopisma promującego polską fizjoterapię. Jednocześnie chcemy, żeby czasopismo umożliwiało i ułatwiało stawianie pierwszych kroków młodym naukowcom.

AP: „Medycyna Manualna” jest również wykorzystywana jako środek wewnętrznej komunikacji między członkami Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. To swoista platforma do wymiany bieżących informacji związanych ze specjalistycznymi szkoleniami, konferencjami i seminariami. Zawiera również materiały seminaryjne i pokonferencyjne. Wydaje się, że zmiana wydawcy pozwoli na znaczące poszerzenie grona odbiorców oraz rozwój współpracy między różnymi towarzystwami naukowymi.

Redakcja poleca

MK: Stowarzyszenie podjęło decyzję odnośnie przekazania czasopisma KIF. Jest to wspaniała wiadomość, dzięki której dostęp do nauki upowszechni się wśród fizjoterapeutów. Czasopismo prowadzone przez KIF będzie mogło zdecydowanie szybciej rozwinąć się i zaistnieć na rynku nauki. Odnośnie materiałów seminaryjnych czy pokonferencyjnych to redaktorzy mają dużą swobodę w doborze tekstów. Natomiast warto tu podkreślić, że mamy już dwie pozycje wydawnicze. Jedna to czasopismo naukowe – tu mają być publikowane prace naukowe fizjoterapeutów. Drugie to „Głos Fizjoterapeuty”, wydawana co miesiąc gazeta, przesyłana online wszystkim fizjoterapeutom. Wiedza powszechna i ciekawostki raczej będą tam publikowane (…).

cały tekst wywiadu dostępny jest w wydaniu kwartalnika „Medycyna Manualna” który można znaleźć na stronie kif.info.pl/wydawnictwo-naukowe

Zachęcamy do pobrania kwartalnika w wersji PDF

Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Lubię to!
0
Przykro
0
Super
0
wow
0
Wrr
0

© 2020 Magazyn Głos Fizjoterapeuty. All Rights Reserved.
Polityka prywatności i regulamin    kif.info.pl

Do góry