Doktor nauk o zdrowiu, asystentka w Katedrze Opieki Paliatywnej Collegium…
Członkostwo w WCPT umożliwia aktywne uczestniczenie w pracach podgrup, zajmujących się problematyką fizjoterapii w różnych dziedzinach medycyny. W minionym roku, w trakcie kongresu WCPT w Genewie, miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu jednej z nich – IPT HOPE (International Physical Therapy for HIV/AIDS, Oncology, Hospice and Palliative Care), która zrzesza fizjoterapeutów pracujących z pacjentami z chorobą nowotworową lub HIV/AIDS.
Współpraca w grupie o zasięgu międzynarodowym oraz możliwość wymiany doświadczeń w gronie osób stających przed podobnymi wyzwaniami związanymi z opieką nad chorymi, pozwalają dostrzec nowe możliwości i drogi działania. Niejednokrotnie taka konfrontacja utwierdza nas w przekonaniu o słuszności stosowanych przez nas rozwiązań. Bardzo istotne jest, aby przedstawiciele środowiska polskich fizjoterapeutów, uczestniczący w pracach podgrup WCPT, dzielili się zdobytymi doświadczeniami z koleżankami i kolegami w Polsce. Wydaję się, że doskonałą okazją do takiej wymiany myśli są kongresy naukowe organizowane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów.
Daj znać, co sądzisz o tym artykule :)
Doktor nauk o zdrowiu, asystentka w Katedrze Opieki Paliatywnej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Fizjoterapeutka w Ośrodku Wentylacji Domowej w Bydgoszczy, Hospicjum Popiełuszki w Bydgoszczy. Członkini Europejskiego Towarzystwa Oddechowego (ERS) i Zespołu ds. Fizjoterapii Oddechowej KIF.